Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tři tátové ušli téměř 500 kilometrů, aby podpořili prevenci sebevražd

2 minuty radosti
3 Dads Walking. Foto: Papyrus

„Do téhle situace jsme byli doslova vhozeni, nedostali jsme se do ní z vlastní vůle, nevybrali jsme si to, ale jsme v ní a musíme s tím něco udělat. Pokud můžeme pomoci dalším lidem a rodinám, pojďme na to,“ shrnuje svůj postoj Andy Airey pro BBC.

Je jedním ze tří otců, kteří by se nikdy nepotkali, kdyby se jejich dcery nerozhodly dobrovolně ukončit svůj život. Ačkoli se sami stále vyrovnávají s tragédií, rozhodli se spojit síly ve snaze o to, aby se co nejvíce dalším rodinám vyhnula. Domluvili se, že společně pěšky projdou trasu mezi místy, odkud pochází, a podpoří tak charitu Papyrus, která jim pomohla v těžkých chvílích a denně doslova zachraňuje životy mladých Britů.

Mike Palmer z Manchesteru, Andy Airey z Cumbrie a Tim Owen z Norfolku se shodli, že mluvit otevřeně o ztrátě blízkého pomáhá dalším lidem začít těžké rozhovory a hledat pomoc. Pouť věnovali také oslavě životů svých dcer, které už s nimi nejsou. Na cestě v délce celkem 500 kilometrů se potkali s desítkami lidí, z nichž někteří zažili podobný příběh. Za 15 dní se jim povedlo získat pozornost celonárodních médií i celebrit a vybrat více než 400 000 liber (přes 12 milionů korun).

Sebevražda je v zemi nejčastější příčina smrti mladých lidí do 35 let. Podle rodičů, kteří na přelomu tisíciletí založili organizaci Papyrus, jde o čin, kterému se dá předcházet. Snaží se proto rozbít stigma, které sebevraždy obklopuje, a učit mladé lidi i společnost, jak reagovat na emoční tíseň. Provozuje vedle aktivit pro rodiny i důvěrnou linku pomoci HopelineUK. Vyslechne lidi se sebevražednými myšlenkami, blízké, kteří o ně mohou mít strach, i ty, kteří už o člena rodiny nebo přítele přišli.

Svou cestu dokumentovali také na Youtube

Zdroj: BBC, 3dadswalking, Papyrus

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Víme, jak levně zaparkovat na letišti ve Vídni

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Pracovat jen v pracovní době? Austrálie zavádí právo na odpojení

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…