Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tři čtvrtiny Čechů jsou spokojeni s životem v místě svého bydliště

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: StockSnap.io

Z výsledků šetření Centra pro výzkum veřejného mínění vyplynulo, že mezi českou populací obecně převládá spokojenost s životem v místě bydliště.

Dle výsledků analýzy je s životem v místě bydliště 18 procent Čechů velmi spokojeno a 55 procent je spíše spokojeno. Pětina občanů zvolila středovou variantu odpovědi – ani spokojen, ani nespokojen, 7 procent respondentů je spíše nespokojeno.

Úroveň spokojenosti ovlivňuje také fakt, zda člověk žije na vesnici nebo ve městě. Zhruba čtvrtina dotázaných, kteří žijí na vesnici, uvedla, že je velmi spokojena, kdežto ve velkých městech velmi spokojených bylo jen 14 procent.

Z dlouhodobého hlediska se zvyšuje podíl respondentů, kteří jsou s životem v místě svého bydliště spokojeni. Kupříkladu od roku 2006 došlo k růstu spokojenosti o 12 procent.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.