Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Text For Humanity: Pošlete cizí osobě zprávu plnou dobra

Zdroj fotografií: Pexels; Text For Humanity

Děláte dobré skutky? Pomůžete seniorovi s nákupem nebo podržíte mamince s kočárkem dveře? Udělat radost někomu, koho jste nikdy neviděli a nejspíš nikdy neuvidíte, to už je větší výzva. Oblíbenou možností je předplatit kávu osobě, která přijde po vás. My ale věříme, že nic nezahřeje tak jako dobré slovo…

Právě na myšlence dobrého slova stojí projekt Text For Humanity. Ten vyzývá lidi, aby poslali SMS zprávu neznámé osobě. Takovou zprávu, jakou by sami rádi dostali. Takovou, která příjemci vykouzlí úsměv na tváři. Odměnou jim přitom bude nejen dobrý pocit, ale i jedna podobná zpráva, která přijde na oplátku zase jim.

Jak na to? Na stránkách projektu stačí nalézt telefonní číslo odpovídající zemi odesílatele a na něj poslat smsku ve tvaru JOIN. Nově se lze také zapojit pomocí aplikace WhatsApp. Po potvrzení a doplnění informací lze s šířením dobra začít – avšak pozor, komunikace s automatem je v angličtině, stejně tak je vyžadováno zaslání dobro zprávy v anglickém jazyce. A co napsat? Kompliment pro hezčí den, ale klidně i oblíbený vtip. Jednoduše cokoliv, o čem si myslíte, že by úplně cizí osobě mohlo udělat radost.

TIP: V redakci jsme posílání zprávy vyzkoušeli přes aplikaci Whatsapp. Aplikace po vás bude chtít napsat vaše jméno a stát, ze kterého pocházíte. Je důležité, abyste Českou republiku popsali jako Czechia, automat bohužel nerozpozná označení Czech Republic. Aplikace nicméně funguje – do pár minut nám přišla povzbudivá zpráva ze Spojených států :).

Iniciativa v současnosti funguje ve dvou desítkách zemí po celém světě, přičemž Česko je jednou z nich. Za projektem stojí organizace Mental Health America ve spolupráci s firmou Sinch, která zajistila potřebné komunikační nástroje. Záměrem je vyvážit negativitu, která se v online prostředí hojně vyskytuje. Posílání laskavých textovek běží od letošního ledna, za tu dobu si jich lidé vyměnili už přes 74 tisíc. Přidáte se mezi ně?

Související články

Inspirace

Nadělte k Vánocům dárky, které mají smysl. Přinášíme inspiraci

Inspirace

Muž předplatil kávu následujícímu zákazníkovi, zachránil mu tím život

Inspirace

Na vlastní kůži: Radost na entou díky Dobrokávě

Inspirace

Muž cestuje napříč USA, aby pomáhal lidem sekat trávníky

Zaručeně zlepší den

FOTO: Podívejte se na nejkrásnější fotky české přírody. Soutěž vyhrál snímek kosa

Stud i oblečení stranou! Nazí senioři boří tabu o sexu ve vyšším věku

Naplňuje mě, když svůj čas můžu smysluplně využít, říká vozíčkářka Petra Černá, která pomáhá opuštěným kočičkám

V Moravském krasu čekalo jeskyňáře překvapení. K jedinečnému objevu se prokopávali dva roky

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…