Světové filmové festivaly připravují společnou online akci. Vysílat budou na YouTube

Zdroj ilustrační fotografie: Pixabay

Každá instituce se snaží s opatřeními proti šíření koronaviru vypořádat, jak nejlépe může. Přesouvají se termíny koncertů, kina vysílají online. Něco podobného čeká i významné světové filmové festivaly, které chystají společnou akci We Are One: A Global Film Festival. Vysílat se bude online na YouTube.

Na události se podílí více než dvacet filmových festivalů z celého světa. Patří mezi ně české Karlovy Vary, francouzské Cannes, německé Berlinale či britské BFI. „Často mluvíme o jedinečné síle, kterou mají filmy v inspiraci a spojování lidi napříč státy, bez ohledu na hranice nebo rozdíly, které mezi nimi leží. Společně tak můžeme všichni pomoci uzdravit svět,“ řekla spoluzakladatelka Tribeca Film Festivalu Jane Rosenthal.

V pátek 29. května začne desetidenní filmová přehlídka, která bude obsahovat jak celovečerní snímky, tak dokumenty nebo krátké artové filmy. Vstupné na ni bude zdarma, přičemž diváci budou moci přispět libovolnou částkou na fond Světové zdravotnické organizace pro boj s následky pandemie koronaviru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.