Studenti doporučují zajímavé olomoucké trasy pro běžce a pěší

Zdroj fotografií: mapujme.cz, Pixabay

Tápete, kam vyrazit v okolí přírodovědecké fakulty v Olomouci na procházku nebo si zaběhat? Právě vám poradí nová aplikace tamějšího absolventa a studentů. Trasy lze zobrazit na mobilu i počítači, je jim také věnován panel před fakultou. Jsou k dispozici široké veřejnosti.

„Loni jsem začal pracovat na projektu Cyklookruhy, ve kterém vytvářím okruhové trasy především pro cykloturistiku. Trasy jsou prezentovány formou tištěných map, mapových aplikací a webových stránek. Napadlo mě, že bych mohl něco podobného udělat i na fakultě,“ uvedl k začátkům myšlenky absolvent Martin Gabryš, jenž projekt vytvořil spolu se stávajícími studenty Jakubem Koníčkem a Radkem Barvířem.

Cílem projektu bylo vytvořit trasy propojené právě přírodovědeckou fakultou, kde okruhy začínají i končí. Dlouhé jsou od 2,5 do 12 kilometrů a jsou také tematicky pojmenované podle jednotlivých oborů fakulty. Matematika a informatika tak nabídne propočítanou nenáročnou trasu bez zablácení bot, chemie zase osm kilometrů aromatického chemického koktejlu. I díky panelu umístěném před budovou školy mohou trasy sloužit jako inspirace (nejen) pro studenty, kde v okolní zeleni strávit volný čas.

Autor článku

Kristýna Motlová