Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti doporučují zajímavé olomoucké trasy pro běžce a pěší

Zdroj fotografií: mapujme.cz, Pixabay

Tápete, kam vyrazit v okolí přírodovědecké fakulty v Olomouci na procházku nebo si zaběhat? Právě vám poradí nová aplikace tamějšího absolventa a studentů. Trasy lze zobrazit na mobilu i počítači, je jim také věnován panel před fakultou. Jsou k dispozici široké veřejnosti.

„Loni jsem začal pracovat na projektu Cyklookruhy, ve kterém vytvářím okruhové trasy především pro cykloturistiku. Trasy jsou prezentovány formou tištěných map, mapových aplikací a webových stránek. Napadlo mě, že bych mohl něco podobného udělat i na fakultě,“ uvedl k začátkům myšlenky absolvent Martin Gabryš, jenž projekt vytvořil spolu se stávajícími studenty Jakubem Koníčkem a Radkem Barvířem.

Cílem projektu bylo vytvořit trasy propojené právě přírodovědeckou fakultou, kde okruhy začínají i končí. Dlouhé jsou od 2,5 do 12 kilometrů a jsou také tematicky pojmenované podle jednotlivých oborů fakulty. Matematika a informatika tak nabídne propočítanou nenáročnou trasu bez zablácení bot, chemie zase osm kilometrů aromatického chemického koktejlu. I díky panelu umístěném před budovou školy mohou trasy sloužit jako inspirace (nejen) pro studenty, kde v okolní zeleni strávit volný čas.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Co jsou houbová města a mohla by vyřešit čínskou vodní krizi?

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Revoluce ve zdravotnictví. Vědci umí vypěstovat krev v laboratoři

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…