Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti doporučují zajímavé olomoucké trasy pro běžce a pěší

Zdroj fotografií: mapujme.cz, Pixabay

Tápete, kam vyrazit v okolí přírodovědecké fakulty v Olomouci na procházku nebo si zaběhat? Právě vám poradí nová aplikace tamějšího absolventa a studentů. Trasy lze zobrazit na mobilu i počítači, je jim také věnován panel před fakultou. Jsou k dispozici široké veřejnosti.

„Loni jsem začal pracovat na projektu Cyklookruhy, ve kterém vytvářím okruhové trasy především pro cykloturistiku. Trasy jsou prezentovány formou tištěných map, mapových aplikací a webových stránek. Napadlo mě, že bych mohl něco podobného udělat i na fakultě,“ uvedl k začátkům myšlenky absolvent Martin Gabryš, jenž projekt vytvořil spolu se stávajícími studenty Jakubem Koníčkem a Radkem Barvířem.

Cílem projektu bylo vytvořit trasy propojené právě přírodovědeckou fakultou, kde okruhy začínají i končí. Dlouhé jsou od 2,5 do 12 kilometrů a jsou také tematicky pojmenované podle jednotlivých oborů fakulty. Matematika a informatika tak nabídne propočítanou nenáročnou trasu bez zablácení bot, chemie zase osm kilometrů aromatického chemického koktejlu. I díky panelu umístěném před budovou školy mohou trasy sloužit jako inspirace (nejen) pro studenty, kde v okolní zeleni strávit volný čas.

Související články

Příroda a ekologie

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirace

Novou aplikaci Na kole Prahou si Pražané oblíbili

Inspirace

V Kodani pomůžou se zácpami na cyklostezkách informační tabule

Inspirace

Pražské cyklisty podpoří letní soutěž Na kole Prahou

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.