Mít v bytě kousek přírody je k nezaplacení. Když však našim pokojovým rostlinám něco schází, bezpečně to poznáme. Pro takové případy je tu brněnská kvítková pohotovost Veroniky Ježkové a Nikol Francové z ateliéru Kvítka v bytě.
Své rostliny mohou lidé v ateliéru bezplatně nechat a za několik měsíců se jim uzdravené vrátí zpět. Dostanou navíc i školení o tom, co bylo s květinou špatně a jak problému předcházet. „U květin platí, že paradoxně přehnaná péče škodí. Nekonečné obskakování má většinou spíše opačný než kladný účinek,“ uvedla Veronika Ježková z Kvítek v bytě. Základem je najít rostlině světlé stanoviště. Je také dobré si o jejím pěstování něco načíst, například jaké klima má ráda.
Ateliér je zároveň dílnou i prodejnou pokojových rostlin. Ty mohou lidé zakoupit i přes eshop s rozvozem. Kvítka v bytě pořádají také čtyřtýdenní kurzy modelování keramiky a workshopy zaměřené na pěstování květin, vázání věnců či míchání parfémů.
Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová
Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.
Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole
Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…