Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Šťastné a veselé pro všechny. Supermarket daruje milion porcí jídla potřebným

Část darovaných potravin putuje do dětských domovů. Foto: Albert

Blížící se vánoční svátky nemusejí být radostné pro každého. Příkladem jsou lidé v nouzi, pro které jsou dárky, ale třeba i štědrovečerní večeře nedosažitelné. Přinést trochu vánoční pohody jim pomůže síť prodejen Albert, která jim věnuje velké množství potravin.

„Předvánoční čas je pro spoustu lidí náročným obdobím. Ještě těžší je ale pro ty, které trápí sociální nebo ekonomické problémy. Toto období není složité jen pro očekávání, ale třeba i proto, že děti zůstávají doma ze školy nebo senioři přicházejí alespoň na pár dní domů do domácí péče. Díky tomuto daru si budou moci desetitisíce lidí dopřát štědřejší Vánoce nebo ušetřit pár korun na dárky pro děti,“ vysvětluje Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Supermarkety tak už týdny rozvážejí čerstvé i trvanlivé potraviny do patnácti potravinových bank po celé zemi. Ty je následně přerozdělují prostřednictvím organizací a charit přímo k potřebným – maminkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi nebo dětem z domovů. „Doufáme, že mimořádný potravinový dar pomůže těm nejpotřebnějším a že jim zpříjemní předvánoční období,“ vysvětluje za Albert Jiří Mareček.

V rámci vánočního daru společnost věnuje milion porcí jídla, přičemž výjimečné je, že polovinu množství tvoří čerstvé potraviny jako ovoce a zelenina, mléčné výrobky nebo maso. „Čerstvé potraviny nejsou pro klienty potravinových bank běžně k dostání. Jsou náročné na skladování i distribuci. Pokud se k nám nedostanou na začátku své životnosti, těžko je dokážeme dostat lidem včas. Trvanlivé potraviny, zejména ty s dlouhou životností, jsou zase důležité pro ty, kdo třeba nežijí v ideálních podmínkách, nemohou si jídlo upravit nebo připravit,“ doplňuje Láchová.

Zdroj: Albert

Související články

Zaručeně zlepší den

Tvář páníčka ovlivňuje náladu psů

Američané obnoví lesy zničené ohněm. Vysadí miliardu stromů

Češi jsou štědří. Darovali miliardy na charitu

Výzkumníci našli středověký poklad. Co se ukrývalo v Novém Jičíně?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…