Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Šťastné a veselé pro všechny. Supermarket daruje milion porcí jídla potřebným

Část darovaných potravin putuje do dětských domovů. Foto: Albert

Blížící se vánoční svátky nemusejí být radostné pro každého. Příkladem jsou lidé v nouzi, pro které jsou dárky, ale třeba i štědrovečerní večeře nedosažitelné. Přinést trochu vánoční pohody jim pomůže síť prodejen Albert, která jim věnuje velké množství potravin.

„Předvánoční čas je pro spoustu lidí náročným obdobím. Ještě těžší je ale pro ty, které trápí sociální nebo ekonomické problémy. Toto období není složité jen pro očekávání, ale třeba i proto, že děti zůstávají doma ze školy nebo senioři přicházejí alespoň na pár dní domů do domácí péče. Díky tomuto daru si budou moci desetitisíce lidí dopřát štědřejší Vánoce nebo ušetřit pár korun na dárky pro děti,“ vysvětluje Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Supermarkety tak už týdny rozvážejí čerstvé i trvanlivé potraviny do patnácti potravinových bank po celé zemi. Ty je následně přerozdělují prostřednictvím organizací a charit přímo k potřebným – maminkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi nebo dětem z domovů. „Doufáme, že mimořádný potravinový dar pomůže těm nejpotřebnějším a že jim zpříjemní předvánoční období,“ vysvětluje za Albert Jiří Mareček.

V rámci vánočního daru společnost věnuje milion porcí jídla, přičemž výjimečné je, že polovinu množství tvoří čerstvé potraviny jako ovoce a zelenina, mléčné výrobky nebo maso. „Čerstvé potraviny nejsou pro klienty potravinových bank běžně k dostání. Jsou náročné na skladování i distribuci. Pokud se k nám nedostanou na začátku své životnosti, těžko je dokážeme dostat lidem včas. Trvanlivé potraviny, zejména ty s dlouhou životností, jsou zase důležité pro ty, kdo třeba nežijí v ideálních podmínkách, nemohou si jídlo upravit nebo připravit,“ doplňuje Láchová.

Zdroj: Albert

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový Špaček pro mladou generaci? Libor Neuwirth zpřístupňuje taje etikety pro každého

Další Suchej únor se blíží. Budete držet měsíc bez alkoholu?

Čeští farmáři se starají zodpovědně o naši krajinu. Obdrželi za to ocenění

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…