Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Startuje další ročník projektu Do stovky! Motivuje seniory k pohybu

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

Letos začíná už 5. ročník projektu Do stovky! portálu pro aktivní seniory i60.cz. Projekt motivuje seniory k chůzi, jedné z nejzdravějších pohybových aktivit. Během osmi měsíců musí  senior zdolat sto kilometrů, za odměnu může získat poukaz na jízdu vlakem, chytrý náramek nebo masti na klouby.

Do projektu se senioři mohou registrovat skrze portál i60, po přihlášení dostanou přístup k naprogramované webové aplikaci. Do ní pak jen stačí zadávat, kolik kilometrů ušli během svých procházek a výletů. Samotná aplikace pak seřazuje jednotlivé závodníky podle počtu ušlých kilometrů, ostatní mohou vidět také trasu, kterou dotyčný šel.

Naši čtenáři jsou velmi aktivní, k jejich nejoblíbenějším koníčkům patří turistika a focení. A tak jsme před pěti lety nabídli našim příznivcům aktivitu, která spojuje oba tyto koníčky, a navíc je zdraví prospěšná. Vznikl projekt Do stovky!, který se stal velmi oblíbeným. Motivuje zábavnou formou lidi k pravidelné chůzi, účastníkům nabízí tipy na výlety a v neposlední řadě i díky tomuto projektu vznikají mezi seniory nová přátelství, protože se mezi sebou domlouvají na společných procházkách či túrách,“ říká Jan Raška, spoluzakladatel a šéfredaktor portálu i60.cz. 

Prvních padesát závodníků dostane jako odměnu poukaz na bezplatnou jízdu vlakem po celém Česku od Českých drah. Kromě toho mohou další aktivní senioři získat chytrý náramek. A pokud o svých výletech napíší článek, mohou dostat poukaz na nákup vstupenek do Národního divadla nebo výživu na klouby, vazy a šlachy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pomalá móda: O čem je Projekt 333? Vyzkoušejte možnosti udržitelnosti

Dnes začíná Pražské Quadriennale, těšte se na unikátní zážitek

Virtuální realita z Česka má pomáhat při operacích mozku při vědomí

Po 70 letech se v Indii narodila mláďata geparda

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…