Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Startuje další ročník projektu Do stovky! Motivuje seniory k pohybu

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

Letos začíná už 5. ročník projektu Do stovky! portálu pro aktivní seniory i60.cz. Projekt motivuje seniory k chůzi, jedné z nejzdravějších pohybových aktivit. Během osmi měsíců musí  senior zdolat sto kilometrů, za odměnu může získat poukaz na jízdu vlakem, chytrý náramek nebo masti na klouby.

Do projektu se senioři mohou registrovat skrze portál i60, po přihlášení dostanou přístup k naprogramované webové aplikaci. Do ní pak jen stačí zadávat, kolik kilometrů ušli během svých procházek a výletů. Samotná aplikace pak seřazuje jednotlivé závodníky podle počtu ušlých kilometrů, ostatní mohou vidět také trasu, kterou dotyčný šel.

Naši čtenáři jsou velmi aktivní, k jejich nejoblíbenějším koníčkům patří turistika a focení. A tak jsme před pěti lety nabídli našim příznivcům aktivitu, která spojuje oba tyto koníčky, a navíc je zdraví prospěšná. Vznikl projekt Do stovky!, který se stal velmi oblíbeným. Motivuje zábavnou formou lidi k pravidelné chůzi, účastníkům nabízí tipy na výlety a v neposlední řadě i díky tomuto projektu vznikají mezi seniory nová přátelství, protože se mezi sebou domlouvají na společných procházkách či túrách,“ říká Jan Raška, spoluzakladatel a šéfredaktor portálu i60.cz. 

Prvních padesát závodníků dostane jako odměnu poukaz na bezplatnou jízdu vlakem po celém Česku od Českých drah. Kromě toho mohou další aktivní senioři získat chytrý náramek. A pokud o svých výletech napíší článek, mohou dostat poukaz na nákup vstupenek do Národního divadla nebo výživu na klouby, vazy a šlachy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak zatočit s obezitou? Konzumujte kimči, radí odborníci

McCartney z Beatles se po padesáti letech shledal s ukradenou kytarou

Nové jídlo s proteiny by mělo být ekologičtější než steak

Přes 100 nových živočichů objevili vědci v hlubinách oceánu u Chile

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…