Stařík rozdává kolemjdoucím čokolády. Už víc než deset let

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Screen z videa Hershey's

Rituály. Všichni je máme. Někdo si dá každé ráno před snídaní sklenici horké vody, jiný nevynechá víkendovou návštěvu kostela. Rituál má i čtyřiadevadesátiletý Bob Williams. Každou sobotu vyrazí do místního obchodu pro krabici čokolád. A pak je všechny rozdá lidem okolo.

Williams nabízí při svých pravidelných dobrých skutcích čokoládu každému. Sousedům, s kterými se na malém městě zná, i lidem, které potká poprvé. Pravidelně je bere s sebou také k lékaři nebo je věnuje jako pozornost přátelům při oslavě svých narozenin. Tabulky čokolády rozdává přes deset let. Zajímá vás proč? „Prostě mi to dělá dobře,“ vysvětluje stručně svou motivaci.

Letos se dojemný příběh díky médiím rozšířil, načež hrdinu všedního dne oslovila firma Hershey’s, právě jejíž čokolády Bob každý týden rozdává. Společně pak natočili spot vyprávějící jeho příběh. Firma zároveň muži s dobrým srdcem slíbila, že mu věnuje všechny čokolády, které kdy bude potřebovat. A tak není pochyb, že vitální devadesátník ještě nějaké ty stovky čokolád rozdá a na světě bude díky němu zase o trochu radostněji.

Zdroj: cnn.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.