Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Stařík rozdává kolemjdoucím čokolády. Už víc než deset let

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Screen z videa Hershey's

Rituály. Všichni je máme. Někdo si dá každé ráno před snídaní sklenici horké vody, jiný nevynechá víkendovou návštěvu kostela. Rituál má i čtyřiadevadesátiletý Bob Williams. Každou sobotu vyrazí do místního obchodu pro krabici čokolád. A pak je všechny rozdá lidem okolo.

Williams nabízí při svých pravidelných dobrých skutcích čokoládu každému. Sousedům, s kterými se na malém městě zná, i lidem, které potká poprvé. Pravidelně je bere s sebou také k lékaři nebo je věnuje jako pozornost přátelům při oslavě svých narozenin. Tabulky čokolády rozdává přes deset let. Zajímá vás proč? „Prostě mi to dělá dobře,“ vysvětluje stručně svou motivaci.

Letos se dojemný příběh díky médiím rozšířil, načež hrdinu všedního dne oslovila firma Hershey’s, právě jejíž čokolády Bob každý týden rozdává. Společně pak natočili spot vyprávějící jeho příběh. Firma zároveň muži s dobrým srdcem slíbila, že mu věnuje všechny čokolády, které kdy bude potřebovat. A tak není pochyb, že vitální devadesátník ještě nějaké ty stovky čokolád rozdá a na světě bude díky němu zase o trochu radostněji.

Zdroj: cnn.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Hit jménem kombucha – čím tak pobláznila Čechy?

Dovolte si dovolenou. Jak cestovat s málo penězi, ale velkými zážitky?

Další norský archeologický objev – 1 200 let starý meč

Změna v solárních panelech na polích – nemusí jen zabírat místo, mohou se u nich pěstovat plodiny

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…