Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Staré průmyslové objekty v Brně ožívají díky kultuře

Brno žije kulturou. Zdroj: Dollar Photo Club

Zatímco na jiných místech v Česku staré průmyslové objekty zejí prázdnotou, v Brně nacházejí velké využití. V poslední době se do jejich obrovských prostor stěhuje několik kulturních akcí a slouží například i jako kavárny. Ať už se jedná o halu Malá Amerika, Adam Gallery nebo areál Zbrojovky, zájem místních o průmyslové objekty stoupá.

Myšlenka spojení průmyslových staveb a dnešního umění se pomalu dostává ze zahraničí i do České republiky. Typickým příkladem je hala Malá Amerika z 19. století, jež v minulosti sloužila pro překládání exotického zboží z evropských destinací. Dnes se hala využívá pro pořádání různých kulturních akcí, trhů či festivalů. V nejbližší době tam mohou místní i návštěvníci Brna vyrazit na zářijový Henry Lee Fest.

Brňáci kromě Malé Ameriky využívají i část areálu bývalé továrny Mosilana na Křenové ulici, kam směřují především lidé, kteří hledají nevšední kanceláře určené k tvorbě. Oblíbená je mezi Brňáky také Industra, ve které sídlí kavárna a konají se zde přednáškové akce a workshopy. Milovníci jídla tam mohou zavítat například 29. srpna na akci nazvanou Industra Food Fest. Tato oslava pouličního jídla nabídne nápoje a pokrmy ze všech koutů světa od profesionálních kuchařů i amatérů.

Mezi místa, která se nezapřou svoji industriální duší, patří jistě i zchátralý areál Zbrojovky či bývalá Vlněna. Za výlet stojí taktéž kavárna a cyklodílna u nádraží Bajkazyl, kterou nedávno otevřelo sdružení Ratolest.

Zdroj: Ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili novou metodu, jak odhalit, zda je voda pitná

Štěstí bez hranic. Japonec vypěstoval jetelový 63lístek

Školní výuka by měla zahrnovat lízání zmrzliny

Alžběta Vintrová nás učí pravopisu hravou a vtipnou formou

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Příběh pro děti, které bojují se strachem

Inspirace z knihovny: Příběh pro děti, které bojují se strachem

Vánoce se kvapem blíží, a tak přinášíme tip pro Ježíška na bezvadnou knihu, která udělá radost pod…