Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Staré průmyslové objekty v Brně ožívají díky kultuře

Brno žije kulturou. Zdroj: Dollar Photo Club

Zatímco na jiných místech v Česku staré průmyslové objekty zejí prázdnotou, v Brně nacházejí velké využití. V poslední době se do jejich obrovských prostor stěhuje několik kulturních akcí a slouží například i jako kavárny. Ať už se jedná o halu Malá Amerika, Adam Gallery nebo areál Zbrojovky, zájem místních o průmyslové objekty stoupá.

Myšlenka spojení průmyslových staveb a dnešního umění se pomalu dostává ze zahraničí i do České republiky. Typickým příkladem je hala Malá Amerika z 19. století, jež v minulosti sloužila pro překládání exotického zboží z evropských destinací. Dnes se hala využívá pro pořádání různých kulturních akcí, trhů či festivalů. V nejbližší době tam mohou místní i návštěvníci Brna vyrazit na zářijový Henry Lee Fest.

Brňáci kromě Malé Ameriky využívají i část areálu bývalé továrny Mosilana na Křenové ulici, kam směřují především lidé, kteří hledají nevšední kanceláře určené k tvorbě. Oblíbená je mezi Brňáky také Industra, ve které sídlí kavárna a konají se zde přednáškové akce a workshopy. Milovníci jídla tam mohou zavítat například 29. srpna na akci nazvanou Industra Food Fest. Tato oslava pouličního jídla nabídne nápoje a pokrmy ze všech koutů světa od profesionálních kuchařů i amatérů.

Mezi místa, která se nezapřou svoji industriální duší, patří jistě i zchátralý areál Zbrojovky či bývalá Vlněna. Za výlet stojí taktéž kavárna a cyklodílna u nádraží Bajkazyl, kterou nedávno otevřelo sdružení Ratolest.

Zdroj: Ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.