Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sportu se aktivně věnuje více než šedesát procent Čechů

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Dle průzkumu výzkumné agentury NMS Market Research se v České republice věnuje sportu alespoň jednou týdně třiašedesát procent lidí. Češi utratí za sport průměrně pět set korun měsíčně a nejčastěji se věnují cyklistice a plavání.

Přestože se dnes hodně mluví o tom, že se lidé méně věnují sportovním aktivitám, závěry výzkumu na téma Češi a sport toto tvrzení vyvracejí. Podle výsledků výzkumu agentury NMS Market Research se asi dvě třetiny Čechů ve věku 15 až 54 let alespoň jednou týdně věnují aktivnímu sportu. Nejčastěji vyhledávají cyklistiku (46 procent), plavání (35 procent) a běhání (28 procent).

Oblíbená je v České republice také horská turistika a vesměs sporty individuálního charakteru. Kolektivní sporty více vyhledávají muži, například volejbal a hokej, u žen převládají individuální aktivity, v největším zastoupení bruslení a jóga.

Pasivní sport je u Čechů také velmi oblíbenou aktivitou, v průzkumu ho uvedlo 65 procent lidí. Výzkum ukázal, že hokej a fotbal rozhodně nejsou jedinými sporty, které diváky zaujmou. Nejčastěji Češi sice sledují hokej (60 procent), druhé místo ale obsadil biatlon (47 procent).Dále jsou populární i fotbal, lyžování, tenis, florbal, basketbal a volejbal.

Nejznámějším sportovcem pro Čechy je hokejista Jaromír Jágr, kterého si spontánně vybaví 77 procent sportovních příznivců. S odstupem následuje Petra Kvitová, Martina Sáblíková, Roman Šebrle, Barbora Špotáková nebo Petr Čech.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Přinášíme tipy na smysluplné dárky. Udělají vám radost a zároveň pomohou druhým

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.