Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sportu se aktivně věnuje více než šedesát procent Čechů

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Dle průzkumu výzkumné agentury NMS Market Research se v České republice věnuje sportu alespoň jednou týdně třiašedesát procent lidí. Češi utratí za sport průměrně pět set korun měsíčně a nejčastěji se věnují cyklistice a plavání.

Přestože se dnes hodně mluví o tom, že se lidé méně věnují sportovním aktivitám, závěry výzkumu na téma Češi a sport toto tvrzení vyvracejí. Podle výsledků výzkumu agentury NMS Market Research se asi dvě třetiny Čechů ve věku 15 až 54 let alespoň jednou týdně věnují aktivnímu sportu. Nejčastěji vyhledávají cyklistiku (46 procent), plavání (35 procent) a běhání (28 procent).

Oblíbená je v České republice také horská turistika a vesměs sporty individuálního charakteru. Kolektivní sporty více vyhledávají muži, například volejbal a hokej, u žen převládají individuální aktivity, v největším zastoupení bruslení a jóga.

Pasivní sport je u Čechů také velmi oblíbenou aktivitou, v průzkumu ho uvedlo 65 procent lidí. Výzkum ukázal, že hokej a fotbal rozhodně nejsou jedinými sporty, které diváky zaujmou. Nejčastěji Češi sice sledují hokej (60 procent), druhé místo ale obsadil biatlon (47 procent).Dále jsou populární i fotbal, lyžování, tenis, florbal, basketbal a volejbal.

Nejznámějším sportovcem pro Čechy je hokejista Jaromír Jágr, kterého si spontánně vybaví 77 procent sportovních příznivců. S odstupem následuje Petra Kvitová, Martina Sáblíková, Roman Šebrle, Barbora Špotáková nebo Petr Čech.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou firmy Bezobalu Veronikou Nováčkovou.