Speciální tričko pomáhá při záchraně člověka a první pomoci

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: rescueme.cz

Nedávno spuštěný projekt zdravotnické záchranné a horské služby představil speciální tričko s nápisem RescueMe. Tričko má na vnější straně vytištěné zásady první pomoci i krizové číslo 155, přičemž na vnitřní straně obsahuje informace o nositeli. Ty se mohou hodit lékařům při identifikaci i určení anamnézy.

Tričko je určené všem, kteří rádi sportují, vyhledávají horské túry či se jen chtějí na výletech cítit bezpečněji. „Záchranná služba nemá oprávnění legitimovat člověka, tím pádem ho nesmí prohledávat ve stavu bezvědomí. Pro nás je proto mnohem jednodušší, pokud má pacient vše napsané na triku, které stačí odhrnout,“ vysvětlil ČTK prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb Marek Slabý.

Nositel trička rozhoduje o informacích, které si nechá na látku potisknout. Může se tak jednat například o údaje o alergii, cukrovce či kardiostimulátoru, ale i o bydliště člověka či kontakt na blízkou osobu. Zájemci o tričko se mohou registrovat na stránkách projektu a zakoupit si tričko za 320 korun. Projekt zatím funguje pouze v Česku, ale brzy se podle Slabého rozroste i do dalších evropských zemí.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec