Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Soutěž dětský čin roku ocenila děti za pomoc druhým

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Stovky krásných příběhů dětí se srdcem na pravém místě. Ty sdružuje projekt Dětský čin roku, který každoročně odměňuje nejzajímavější z nich. Zároveň ukazuje, že společnost je plná dobra – a začíná hned u těch nejmenších.

„Vždycky, když jdu k babičce, tak její maminka, má prababička, už na mě čeká. Pomáhám jí vstát, protože je moc nemocná. Taky s ní hraji karty a vždycky se hodně nasmějeme. Staří lidé potřebují pomoct, například si s nimi hodně povídám, protože to dospělí moc nedělají,“ vysvětluje desetiletý Ondra, který získal cenu za pomoc starším lidem. Vedle té se oceňuje i pomoc přírodě či na internetu.

Za dobrý nápad byl oceněn dvanáctiletý Filip, který svůj zájem v četbě knih spojil s pomocí díky projektu Čtení pomáhá. Báře udělali velkou radost její spolužáci, kteří se jí po dlouhém pobytu v nemocnici složili na vysněného pejska. A kamarádi čtrnáctiletého Davida dokonce zachraňovali život, když mu ošetřili vážné zranění a přivolali pomoc.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…