Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Soutěž dětský čin roku ocenila děti za pomoc druhým

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Stovky krásných příběhů dětí se srdcem na pravém místě. Ty sdružuje projekt Dětský čin roku, který každoročně odměňuje nejzajímavější z nich. Zároveň ukazuje, že společnost je plná dobra – a začíná hned u těch nejmenších.

„Vždycky, když jdu k babičce, tak její maminka, má prababička, už na mě čeká. Pomáhám jí vstát, protože je moc nemocná. Taky s ní hraji karty a vždycky se hodně nasmějeme. Staří lidé potřebují pomoct, například si s nimi hodně povídám, protože to dospělí moc nedělají,“ vysvětluje desetiletý Ondra, který získal cenu za pomoc starším lidem. Vedle té se oceňuje i pomoc přírodě či na internetu.

Za dobrý nápad byl oceněn dvanáctiletý Filip, který svůj zájem v četbě knih spojil s pomocí díky projektu Čtení pomáhá. Báře udělali velkou radost její spolužáci, kteří se jí po dlouhém pobytu v nemocnici složili na vysněného pejska. A kamarádi čtrnáctiletého Davida dokonce zachraňovali život, když mu ošetřili vážné zranění a přivolali pomoc.

Související články

Zaručeně zlepší den

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…