Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sokolovna v Pardubicích se změnila na moderní centrum sportu

Novinkou je i horolezecká stěna. Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V samém srdci Pardubic se v září opět otevřela veřejnosti budova sokolovny. Po dvou letech oprav se sokolovna proměnila v moderní víceúčelové sportovní centrum, zahrnující turniketový systém, horolezeckou stěnu či nové šatny. Výdaje na rekonstrukci dosáhly asi na 128 milionů korun.

Při rekonstrukci pardubické sokolovny se podařilo zachovat původní historický ráz budovy a skloubit jej s moderními sportovišti. „Architekti se museli popasovat s něčím, z čeho voní tradice a zároveň potřeby nového, byl to obrovský úkol, a tady se to podařilo,“ řekl pro ČTK místostarosta TJ Sokol Miroslav Janovský. Asi devadesát let stará budova má po rekonstrukci nové šatny, turniketový systém, výtah, centrální ovládání topení a kamerový systém. Novinkou je i horolezecká stěna.

Pardubický Sokol získal na modernizaci dotaci od Regionální rady Severovýchod a nemalou částkou se na spolufinancování podílelo i Statutární město Pardubice. Ačkoliv se původně počítalo s tím, že se výsledná cena bude pohybovat kolem 90 milionů korun, nastaly komplikace a cena se vyšplhala na 128 milionů korun. Podle obce se ale investice vyplatila. „Myslím, že opravená sokolovna naláká mnoho dětí i mládeže. Škoda, že je financování sportu složité, mění se metodika ministerstva školství i jeho personální obsazení,“ uzavřela pro ČTK starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

NASA chce zavést jednotný lunární čas

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…