Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sokolovna v Pardubicích se změnila na moderní centrum sportu

Novinkou je i horolezecká stěna. Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V samém srdci Pardubic se v září opět otevřela veřejnosti budova sokolovny. Po dvou letech oprav se sokolovna proměnila v moderní víceúčelové sportovní centrum, zahrnující turniketový systém, horolezeckou stěnu či nové šatny. Výdaje na rekonstrukci dosáhly asi na 128 milionů korun.

Při rekonstrukci pardubické sokolovny se podařilo zachovat původní historický ráz budovy a skloubit jej s moderními sportovišti. „Architekti se museli popasovat s něčím, z čeho voní tradice a zároveň potřeby nového, byl to obrovský úkol, a tady se to podařilo,“ řekl pro ČTK místostarosta TJ Sokol Miroslav Janovský. Asi devadesát let stará budova má po rekonstrukci nové šatny, turniketový systém, výtah, centrální ovládání topení a kamerový systém. Novinkou je i horolezecká stěna.

Pardubický Sokol získal na modernizaci dotaci od Regionální rady Severovýchod a nemalou částkou se na spolufinancování podílelo i Statutární město Pardubice. Ačkoliv se původně počítalo s tím, že se výsledná cena bude pohybovat kolem 90 milionů korun, nastaly komplikace a cena se vyšplhala na 128 milionů korun. Podle obce se ale investice vyplatila. „Myslím, že opravená sokolovna naláká mnoho dětí i mládeže. Škoda, že je financování sportu složité, mění se metodika ministerstva školství i jeho personální obsazení,“ uzavřela pro ČTK starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.