Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sociální taxislužba pomáhá seniorům už v 16 českých městech

Zdroj fotografie: www.c-budejovice.cz

Speciálně upravený Taxík Maxík, který usnadňuje seniorům a handicapovaným cesty k lékaři, na nákup či za kulturou, vyrazil do ulic dalších čtyř měst. Slavnostní předání klíčů proběhlo během adventního období.

Velkoprostorové automobily, které pod krycím jménem Taxík Maxík levně a bezpečně převáží seniory a handicapované, jezdí v českých městech již od roku 2016. Ke dvanáctce stávajících se nyní přidala další čtyři města, a to České Budějovice, Havířov, Šumperk a Vimperk. Obliba služeb sociální taxislužby přitom neustále roste – jednotlivé taxíky přepraví ročně až 500 osob s průměrným věkem kolem 80 let.

Financování projektu zajišťuje hlavní partner – síť lékáren Dr. Max, která daruje vždy jednu korunu z každého prodaného produktu privátní značky. Za shromážděné peníze pak zástupci Nadace Charty 77 zprostředkovávají speciální vozy přímo městským částem či provozujícím organizacím, které navíc výměnou za závazek k alespoň pětiletému trvání projektu obdrží příspěvek na provoz v prvním roce.

„Teprve předáváme auta pro rok 2020, a už máme zájemce na rok další. Moc mě to těší, protože je to důkazem nejen úspěšnosti našeho projektu, ale také stále většího počtu osvícených lidí na radnicích, kteří se chtějí postarat o stárnoucí spoluobčany,“ řekla při adventním předávání klíčů k novým vozům ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků.

Související články

Zaručeně zlepší den

Citymind: Nadějný AI projekt z Česka

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Světelná terapie by mohla pomoci milionům pacientů se srdečními problémy

V Česku za posledních pět let přibylo více než 4 miliony stromů

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Příběh pro děti, které bojují se strachem

Inspirace z knihovny: Příběh pro děti, které bojují se strachem

Vánoce se kvapem blíží, a tak přinášíme tip pro Ježíška na bezvadnou knihu, která udělá radost pod…