Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sociální taxislužba pomáhá seniorům už v 16 českých městech

Zdroj fotografie: www.c-budejovice.cz

Speciálně upravený Taxík Maxík, který usnadňuje seniorům a handicapovaným cesty k lékaři, na nákup či za kulturou, vyrazil do ulic dalších čtyř měst. Slavnostní předání klíčů proběhlo během adventního období.

Velkoprostorové automobily, které pod krycím jménem Taxík Maxík levně a bezpečně převáží seniory a handicapované, jezdí v českých městech již od roku 2016. Ke dvanáctce stávajících se nyní přidala další čtyři města, a to České Budějovice, Havířov, Šumperk a Vimperk. Obliba služeb sociální taxislužby přitom neustále roste – jednotlivé taxíky přepraví ročně až 500 osob s průměrným věkem kolem 80 let.

Financování projektu zajišťuje hlavní partner – síť lékáren Dr. Max, která daruje vždy jednu korunu z každého prodaného produktu privátní značky. Za shromážděné peníze pak zástupci Nadace Charty 77 zprostředkovávají speciální vozy přímo městským částem či provozujícím organizacím, které navíc výměnou za závazek k alespoň pětiletému trvání projektu obdrží příspěvek na provoz v prvním roce.

„Teprve předáváme auta pro rok 2020, a už máme zájemce na rok další. Moc mě to těší, protože je to důkazem nejen úspěšnosti našeho projektu, ale také stále většího počtu osvícených lidí na radnicích, kteří se chtějí postarat o stárnoucí spoluobčany,“ řekla při adventním předávání klíčů k novým vozům ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…