Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Social Impact Award ocenila inovátorské projekty mladých

2 minuty radosti

Herba Fabrica, Melogee, Olá. Že vám tato jména nic neříkají? To by ale měly – jde o prospěšné projekty, které se zrodily v hlavách mladých Čechů. Letos si navíc všechny odnesly cenu Social Impact Award.

První farma na čerstvost v Praze. Tak sami sebe označují zakladatelé projektu Herba Fabrica. Jejich městská farma využívá pro pěstování lokální mikrozeleniny moderní postupy a klade důraz na čerstvost. Vítězné ocenění spolu s nimi získala také Melogee – sdílená hudební zkušebna. V té budou moct zájemci nejen využít nabízený prostor, ale i různé nástroje či odborné vedení. Trio vítězů doplňuje desková hra Olá, která spojuje svět nevidomých a vidících.

„Do Social Impact Award se hlásí projekty, na kterých je vidět zápal mladých lidí a jejich zájem o změnu ve svém okolí. Z našich prvních projektů, jako je třeba Czechitas nebo Pragulic, za několik let vyrostly společnosti špičkové úrovně. Na jejich příkladu je vidět, že společensky prospěšné podnikání se v Česku úspěšně prosazuje, když se do něj pustí aktivní a schopní lidé,” říká Jakub Mareš z Nadace České spořitelny, která je jedním z partnerů projektu.

Vítěze vybírala z desítky projektů odborná porota. Hodnotila přitom společenský dopad, inovativnost, realistické plánování a progres v průběhu akceleračního programu. Oceněné projekty získaly finanční odměnu i účast na mezinárodním setkání Social Impact Award. Záměrem ocenění je podporovat nápady mladých lidí, které řeší společenské a environmentální problémy podnikatelskou cestou.

Zdroj fotografie: socialimpactaward.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.