Social Impact Award ocenila inovátorské projekty mladých

Herba Fabrica, Melogee, Olá. Že vám tato jména nic neříkají? To by ale měly – jde o prospěšné projekty, které se zrodily v hlavách mladých Čechů. Letos si navíc všechny odnesly cenu Social Impact Award.

První farma na čerstvost v Praze. Tak sami sebe označují zakladatelé projektu Herba Fabrica. Jejich městská farma využívá pro pěstování lokální mikrozeleniny moderní postupy a klade důraz na čerstvost. Vítězné ocenění spolu s nimi získala také Melogee – sdílená hudební zkušebna. V té budou moct zájemci nejen využít nabízený prostor, ale i různé nástroje či odborné vedení. Trio vítězů doplňuje desková hra Olá, která spojuje svět nevidomých a vidících.

„Do Social Impact Award se hlásí projekty, na kterých je vidět zápal mladých lidí a jejich zájem o změnu ve svém okolí. Z našich prvních projektů, jako je třeba Czechitas nebo Pragulic, za několik let vyrostly společnosti špičkové úrovně. Na jejich příkladu je vidět, že společensky prospěšné podnikání se v Česku úspěšně prosazuje, když se do něj pustí aktivní a schopní lidé,” říká Jakub Mareš z Nadace České spořitelny, která je jedním z partnerů projektu.

Vítěze vybírala z desítky projektů odborná porota. Hodnotila přitom společenský dopad, inovativnost, realistické plánování a progres v průběhu akceleračního programu. Oceněné projekty získaly finanční odměnu i účast na mezinárodním setkání Social Impact Award. Záměrem ocenění je podporovat nápady mladých lidí, které řeší společenské a environmentální problémy podnikatelskou cestou.

Zdroj fotografie: socialimpactaward.cz

Autor článku

Kristýna Motlová