Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Česku vznikají organizace, které podporují vstup žen do IT

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

IT oddělení jsou v téměř všech firmách doménou mužů. Tento fakt se snaží změnit jako některé české organizace, tak firmy. Obě strany se snaží o rovnoprávnost žen v IT službách a o zvýšení jejich poměru oproti mužům. Vznikají tak kurzy v oblasti informačních technologií pro středoškolačky i studentky vysokých škol.

V nedávné době začala v Praze historicky první Letní škola IT pro dívky ze středních škol. Uspořádalo ji sdružení Czechitas, jehož cílem je vzdělávání dívek a žen v oblasti informačních technologií. Jedním z jejich cílů je i zavedení rovnoprávnosti v této oblasti, což by mělo přinést vyváženější a výkonnější týmy ve firmách.

„Již druhým rokem se snažíme vzdělávat ženy v informačních technologiích a motivovat je k volbě budoucí kariéry technického zaměření. Naším snem je dostat do IT více žen,“ řekla pro Aktuálně.cz zakladatelka projektu Czechitas Dita Přikrylová. Nijak se netají tím, že kromě vzdělávání dívek z vysokých a středních škol chce do budoucna cílit i na základní školy či nabízet rekvalifikační kurzy lidem na úřadech práce a zvýšit tak informační gramotnost v Česku.

„Zájem o naše kurzy a obecně vzdělávání technického směru je veliký. Při otevření registrace na workshopy máme až třikrát větší počet přihlášek, než je kapacita, tedy devadesát přihlášek na třicet míst. Více než polovina absolventek kurzu uvažuje o IT jako o volbě budoucího povolání,“ uzavřela pro Aktuálně.cz Přikrylová.

Zdroj: Aktuálně.cz

Související články

„Ajťáci“ vysázeli v Bystřici nad Pernštejnem sto padesát nových stromů

Brněnský software využívají největší světové firmy

Byznys

Nový typ bezdrátové komunikace umožní ještě rychlejší výměnu dat

Byznys

Brněnská firma úspěšně testuje neomezenou dovolenou

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.