Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Smích je nejlepší lék. Sestřičky v pražské nemocnici rozveselí děti barevnými zástěrami

Zdroj fotografií: Thomayerova nemocnice

Jak rozveselit nemocné děti, které musí pobývat v nemocnici? Módní návrhářka Marie Zelená ve spolupráci se společností Hedva z Moravské Třebové vyrobila speciální barevné pracovní zástěry pro zdravotní sestřičky z dětské neurologie Thomayerovy nemocnice v Praze.

Cílem bylo pomoci dětem odbourat nebo aspoň zmírnit strach z vyšetření a převést je na jiné myšlenky. Zástěry pomohou navázat důvěru k lékařům a sestrám, které si pro děti takové oblečení obléknou, a povídají si s ním o tom, co se podle dětské fantazie může na jednotlivých obrázcích odehrávat. „Podle krásné zpětné vazby z nemocnic vím, že i pro sestřičky a lékaře je to přínosné, a také rodiče dětí to v nemocnicích velmi vítají. Vědí, že ušetří hodně dětských slziček,“ řekla módní a oděvní návrhářka Marie Zelená. 

Nové zástěry mají nápadité obrázky, jejichž účelem je nejen vykouzlit úsměv na tváři, ale zároveň pobídnout malé pacienty k zamyšlení. Každý kousek oděvu je přitom jedinečný, vypráví jiný příběh. Celkem návrhářka připravila 25 různých motivů. Děti na zástěrách najdou jednoduché příběhy zvířátek nebo dopravních prostředků. Těšit se mohou také na omalovánky, které byly rovněž součástí daru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.