Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Smích je nejlepší lék. Sestřičky v pražské nemocnici rozveselí děti barevnými zástěrami

Zdroj fotografií: Thomayerova nemocnice

Jak rozveselit nemocné děti, které musí pobývat v nemocnici? Módní návrhářka Marie Zelená ve spolupráci se společností Hedva z Moravské Třebové vyrobila speciální barevné pracovní zástěry pro zdravotní sestřičky z dětské neurologie Thomayerovy nemocnice v Praze.

Cílem bylo pomoci dětem odbourat nebo aspoň zmírnit strach z vyšetření a převést je na jiné myšlenky. Zástěry pomohou navázat důvěru k lékařům a sestrám, které si pro děti takové oblečení obléknou, a povídají si s ním o tom, co se podle dětské fantazie může na jednotlivých obrázcích odehrávat. „Podle krásné zpětné vazby z nemocnic vím, že i pro sestřičky a lékaře je to přínosné, a také rodiče dětí to v nemocnicích velmi vítají. Vědí, že ušetří hodně dětských slziček,“ řekla módní a oděvní návrhářka Marie Zelená. 

Nové zástěry mají nápadité obrázky, jejichž účelem je nejen vykouzlit úsměv na tváři, ale zároveň pobídnout malé pacienty k zamyšlení. Každý kousek oděvu je přitom jedinečný, vypráví jiný příběh. Celkem návrhářka připravila 25 různých motivů. Děti na zástěrách najdou jednoduché příběhy zvířátek nebo dopravních prostředků. Těšit se mohou také na omalovánky, které byly rovněž součástí daru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…