Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sluneční pavilon s vyhlídkou ze stromoví má nahradit chátrající Sluneční lázně v Jablonci

Jablonecká radnice přemýšlí o přeměně Slunečních lázní, tradičního místa pro relaxaci a odpočinek. Stávající areál by se tak mohl změnit k nepoznání. Na místě, kde se dnes nacházejí převlékací kabinky a stánky, by mohl vyrůst Sluneční pavilon – atriový dům s terasou. Terasa by se nacházela v úrovni korun stromů. Plnila by funkci odpočinkového místa, kde by si lidé mohli vypít kávu, popovídat si a relaxovat v prostředí přírodní zeleně. Celý návrh vypracoval liberecký architekt Petr Stolín.

Slovo atrium symbolizuje vnitřní dvůr budovy se zelení. Podobně tomu má být u domu označeného jako Sluneční pavilon. Do objektu s obdélníkovým půdorysem bude možné vstoupit ze tří stran. V přízemí se bude nacházet malá restaurace, toalety, sprchy a také převlékárny. Žádná z důležitých součástí dnešního areálu tedy v případě realizace projektu nevymizí. Z přízemí budou do terasy prorůstat rychle rostoucí stromy. Ty budou návštěvníkům navozovat příjemnou atmosféru. Svou vůní, pohybem listí a vrhanými stíny mají připomínat život, krajinu a místo.

Okolí atriového domu mají vyplnit dřevěné platformy, které budou plnit několik funkcí. Jednak zajistí snadný přístup do domu, dále mohou sloužit k pořádání kulturních akcí nebo jednoduše nabídnou místo k sezení či opalování. Prozatím není jisté, zda se celý projekt dočká své realizace. Pro své jedinečné a osobité pojetí by si to návrh Petra Stolína rozhodně zasloužil.

Pokud chcete zmiňovaný návrh vidět alespoň ve zmenšené podobě, směřujte své kroky do prostor jablonecké radnice. Tam se bude až do konce září miniatura objektu nacházet.

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/jablonec-chce-rekonstruovat-slunecni-lazne-feu-/liberec-zpravy.aspx?c=A140723_125239_liberec-zpravy_tm

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

V USA přišli s unikátním chodítkem. Pomůže starším lidem s chůzí i rovnováhou

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.