Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sluneční pavilon s vyhlídkou ze stromoví má nahradit chátrající Sluneční lázně v Jablonci

Jablonecká radnice přemýšlí o přeměně Slunečních lázní, tradičního místa pro relaxaci a odpočinek. Stávající areál by se tak mohl změnit k nepoznání. Na místě, kde se dnes nacházejí převlékací kabinky a stánky, by mohl vyrůst Sluneční pavilon – atriový dům s terasou. Terasa by se nacházela v úrovni korun stromů. Plnila by funkci odpočinkového místa, kde by si lidé mohli vypít kávu, popovídat si a relaxovat v prostředí přírodní zeleně. Celý návrh vypracoval liberecký architekt Petr Stolín.

Slovo atrium symbolizuje vnitřní dvůr budovy se zelení. Podobně tomu má být u domu označeného jako Sluneční pavilon. Do objektu s obdélníkovým půdorysem bude možné vstoupit ze tří stran. V přízemí se bude nacházet malá restaurace, toalety, sprchy a také převlékárny. Žádná z důležitých součástí dnešního areálu tedy v případě realizace projektu nevymizí. Z přízemí budou do terasy prorůstat rychle rostoucí stromy. Ty budou návštěvníkům navozovat příjemnou atmosféru. Svou vůní, pohybem listí a vrhanými stíny mají připomínat život, krajinu a místo.

Okolí atriového domu mají vyplnit dřevěné platformy, které budou plnit několik funkcí. Jednak zajistí snadný přístup do domu, dále mohou sloužit k pořádání kulturních akcí nebo jednoduše nabídnou místo k sezení či opalování. Prozatím není jisté, zda se celý projekt dočká své realizace. Pro své jedinečné a osobité pojetí by si to návrh Petra Stolína rozhodně zasloužil.

Pokud chcete zmiňovaný návrh vidět alespoň ve zmenšené podobě, směřujte své kroky do prostor jablonecké radnice. Tam se bude až do konce září miniatura objektu nacházet.

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/jablonec-chce-rekonstruovat-slunecni-lazne-feu-/liberec-zpravy.aspx?c=A140723_125239_liberec-zpravy_tm

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Vědci úspěšně otestovali vakcínu, která zastaví postup Alzheimerovy choroby

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.