Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Slavná panenka mění svou podobu, aby se přiblížila skutečným dívkám

Mattel vyrobil panenky Barbie menšího vzrůstu i s plnějšími křivkami. Zdroj fotografií: Barbie Media

Vyšší, menší i oblejší. Takové druhy panenky Barbie budou nově k sehnání. Firma Mattel zareagovala na negativní ohlasy i měnící se poptávku a poprvé světu ukázala Barbie s jinými tělesnými proporcemi než doposud.

Před lety velice oblíbená panenka Barbie čelí v poslední době kritice. Lidem se nelíbí její nereálná postava, která může v malých holčičkách zakořenit jako ideál krásy a vést poté k nereálným požadavkům na sebe sama. Výrobce Mattel nyní představil nejnovější řadu panenek, která na tyto ohlasy reaguje. Nová Barbie má vedle klasického provedení další tři typy postavy – v nabídce je vysoká, malá i s výraznějšími křivkami.

2016_FashionistasLineCelkově existuje panenka v mnohem rozmanitějších podobách než dříve. Aktuální model nabízí nejen různou tělesnou stavbu, ale také sedm barev pleti, 22 barev očí a ještě více různých účesů. Reaguje tak na rozmanitost okolního světa. „Domníváme se, že máme zodpovědnost vůči dívkám a jejich rodičům reflektovat širší pohled na krásu,“ uvedla globální generální ředitelka firmy Evenyl Mazzocco.

Barbie je nejznámější a nejprodávanější panenka na světě. Poprvé spatřila světlo světa už v roce 1959. Za nápadem stojí Ruth Handler, která vytvořila první panenku pro svou dceru Barbaru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty s rakovinou. Nový lék zaznamenal stoprocentní úspěšnost

Do 90 a ještě dál. Optimismus zvyšuje šanci na dlouhý život

První kapalinový dalekohled na světě byl uveden do provozu

Jak se města mohou lépe připravit na letní vedra? Tipy od Červeného kříže

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…