Slavná panenka mění svou podobu, aby se přiblížila skutečným dívkám

Mattel vyrobil panenky Barbie menšího vzrůstu i s plnějšími křivkami. Zdroj fotografií: Barbie Media

Vyšší, menší i oblejší. Takové druhy panenky Barbie budou nově k sehnání. Firma Mattel zareagovala na negativní ohlasy i měnící se poptávku a poprvé světu ukázala Barbie s jinými tělesnými proporcemi než doposud.

Před lety velice oblíbená panenka Barbie čelí v poslední době kritice. Lidem se nelíbí její nereálná postava, která může v malých holčičkách zakořenit jako ideál krásy a vést poté k nereálným požadavkům na sebe sama. Výrobce Mattel nyní představil nejnovější řadu panenek, která na tyto ohlasy reaguje. Nová Barbie má vedle klasického provedení další tři typy postavy – v nabídce je vysoká, malá i s výraznějšími křivkami.

2016_FashionistasLineCelkově existuje panenka v mnohem rozmanitějších podobách než dříve. Aktuální model nabízí nejen různou tělesnou stavbu, ale také sedm barev pleti, 22 barev očí a ještě více různých účesů. Reaguje tak na rozmanitost okolního světa. „Domníváme se, že máme zodpovědnost vůči dívkám a jejich rodičům reflektovat širší pohled na krásu,“ uvedla globální generální ředitelka firmy Evenyl Mazzocco.

Barbie je nejznámější a nejprodávanější panenka na světě. Poprvé spatřila světlo světa už v roce 1959. Za nápadem stojí Ruth Handler, která vytvořila první panenku pro svou dceru Barbaru.

Autor článku