Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mattel přichází s řadou realistických Barbie. Nabídne panenky na vozíčku i s protézou

Zdroj fotografie: barbiemedia.com

Plastové panenky s neuvěřitelně úzkým pasem už se stávají minulostí. Světoznámá firma Mattel na podzim představí řadu Barbie s různými handicapy. V nabídce budou třeba panenky na vozíčku nebo s protézou nohy.

Blonďaté nerealistické panny přestaly vyhovovat přáním fanoušků. Mattel se tak rozhodl své hračky více přiblížit světu, se kterým se malé děti běžně setkávají. Na pulty hračkářství tak letos na podzim přijdou i panenky s protézou nohy nebo invalidním vozíčkem. Mattel tímto tahem navazuje na trend realističtějších hraček – už v roce 1969 přibyly panenky s tmavou barvou pleti, později pak ty s plnějšími tvary. Dnes si můžete zakoupit i Barbie reprezentující různá povolání, třeba IT techničku nebo armádní pilotku.

Značka, která se kromě panenek Barbie proslavila mimo jiné i autíčky Hot Wheels, byla založena už v roce 1945. Populární panenky pak přišly na trh v roce 1959, speciální edicí realistických panen s handicapem tak firma oslaví jejich 60. narozeniny.

Zdroj: Aktuálně.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …