Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Skleník můžete mít i v paneláku. Český vynález se sám postará i o zalévání

Foto: Kickstarter

Češi jsou národ zahrádkářů. Ne každý má ale možnost pěstovat čerstvé plodiny na zahrádce nebo ve velkém skleníku. Řešení nabízí Valery Mezencev a Ondřej Zbytek a jejich produkt Plantee. S chytrým miniskleníkem si zvládnete vypěstovat různé plodiny třeba na kuchyňské lince. 

Tzv. growboxy se na světovém trhu těší v posledních letech oblibě. Pěstování je v nich totiž díky LED osvětlení a využití moderních technologií snadné a možné po celý rok. Miniskleník Plantee se ale od konkurence snaží odlišit. Slibuje tak možnost vypěstovat tradiční i exotické plodiny, a to v podstatě bez práce. 

Speciální senzory miniskleníku totiž hlídají, zda mají rostliny dostatek světla, tepla i vlhkosti. Upozorní dokonce i na potřebu hnojení. Chytrá funkce zalévání se zase postará o optimální vláhu. Přidanou hodnotou českého vynálezu je také jeho design. Skleník tak bude nejen praktickým, ale i stylovým doplňkem každého bytu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pátky bez masa: Katolická tradice by mohla snížit globální emise uhlíku, zjistila studie

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Úspěch českých lékařů. Provedli mezinárodní transplantaci ostrůvků slinivky

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…