Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Skauti využili Prahy bez turistů. Ve speciální hře se můžete vydat po stopách Rychlých šípů

Vydejte se s Rychlými šípy pátrat po tajemstvích Stínadel. Zdroj: skautskanadace.cz

Tajuplná Stínadla, nepřístupné společenství Vontů a záhada ježka v kleci. Příběhy Rychlých šípů z pera Jaroslava Foglara jsou fenoménem dodnes. Osmdesáté výročí od vydání Záhady hlavolamu se proto členové Skautské nadace Jaroslava Foglara rozhodli oslavit stylově. V nové hře se po stopách tajemství Stínadel mohou vydat celé rodiny. Objeví létající kolo, starou vontskou kroniku a možná se konečně dozví, kdo byl Jan Tleskač.

Jestřáb, jak Jaroslavu Foglarovi přezdívají skauti, ve svých knihách nikdy neprozradil, kde Stínadla přesně jsou. Autoři hry se ale rozhodli využít poetiku Starého Města pražského, kde s pomocí místních podnikatelů i starousedlíků schovali celkem 25 předmětů spojených s dobrodružstvími Rychlých šípů. Pátrání po nich usnadní speciální zápisník, který je zdarma ke stažení na stránkách Skautské nadace. Stínadelský zápisník hráčům upřesní část města, kde je indicie schovaná, konkrétní místo ale musí najít sami.

Pátrání po předmětech usnadní stínadelský deník. Zdroj: rychlesipy.org

Každé místo je v zápisníku doplněno úryvkem z knih Jaroslava Foglara, popisem a také úkolem. Dobrodruzi, kteří splní alespoň 13 úkolů a na webu rychlesipy.org vyplní získané indicie do příslušných políček, se mohou těšit na odměnu. „Budeš si moci přečíst do nynějška neznámou kapitolu Kdo byl Jan Tleskač. A nejen to, budeš možná vylosován a vyhraješ knihy Jaroslava Foglara z nakladatelství Albatros nebo dobrodružné hry od Albi,“ píše se v deníku.

Unikátní výpravu po temných uličkách Staré Prahy si mohou zájemci užít až do 8. března příštího roku. Do Stínadel se podle autorů mohou vydat už osmiletí hráči. „Ovšem upozorňujeme, že projít celou trasu trvá nejméně čtyři hodiny. Proto si ji můžete rozdělit na více dní, nebo projít jen část,“ dodávají na webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vesmír už nikdy nebude jako dřív. Vědci přišli s přelomovým objevem

Mini domečky fascinují malé i velké. Česká Kamenice jich má celý park

Víčka od pitíček jako stavebnice. Česká firma přišla s originálním nápadem

Zachraňme naše stánkaře. Společně jim můžeme pomoci

Inspirativní rozhovor

Alžběta Blašková: Žít v symbióze se zvířaty je nádherné

Alžběta Blašková: Žít v symbióze se zvířaty je nádherné

Přečtěte si rozhovor s Alžbětou Blaškovou, zakladatelkou Útulku Tibet, která si vysloužila ocenění Laskavec 2021.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…