Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Skauti využili Prahy bez turistů. Ve speciální hře se můžete vydat po stopách Rychlých šípů

Vydejte se s Rychlými šípy pátrat po tajemstvích Stínadel. Zdroj: skautskanadace.cz

Tajuplná Stínadla, nepřístupné společenství Vontů a záhada ježka v kleci. Příběhy Rychlých šípů z pera Jaroslava Foglara jsou fenoménem dodnes. Osmdesáté výročí od vydání Záhady hlavolamu se proto členové Skautské nadace Jaroslava Foglara rozhodli oslavit stylově. V nové hře se po stopách tajemství Stínadel mohou vydat celé rodiny. Objeví létající kolo, starou vontskou kroniku a možná se konečně dozví, kdo byl Jan Tleskač.

Jestřáb, jak Jaroslavu Foglarovi přezdívají skauti, ve svých knihách nikdy neprozradil, kde Stínadla přesně jsou. Autoři hry se ale rozhodli využít poetiku Starého Města pražského, kde s pomocí místních podnikatelů i starousedlíků schovali celkem 25 předmětů spojených s dobrodružstvími Rychlých šípů. Pátrání po nich usnadní speciální zápisník, který je zdarma ke stažení na stránkách Skautské nadace. Stínadelský zápisník hráčům upřesní část města, kde je indicie schovaná, konkrétní místo ale musí najít sami.

Pátrání po předmětech usnadní stínadelský deník. Zdroj: rychlesipy.org

Každé místo je v zápisníku doplněno úryvkem z knih Jaroslava Foglara, popisem a také úkolem. Dobrodruzi, kteří splní alespoň 13 úkolů a na webu rychlesipy.org vyplní získané indicie do příslušných políček, se mohou těšit na odměnu. „Budeš si moci přečíst do nynějška neznámou kapitolu Kdo byl Jan Tleskač. A nejen to, budeš možná vylosován a vyhraješ knihy Jaroslava Foglara z nakladatelství Albatros nebo dobrodružné hry od Albi,“ píše se v deníku.

Unikátní výpravu po temných uličkách Staré Prahy si mohou zájemci užít až do 8. března příštího roku. Do Stínadel se podle autorů mohou vydat už osmiletí hráči. „Ovšem upozorňujeme, že projít celou trasu trvá nejméně čtyři hodiny. Proto si ji můžete rozdělit na více dní, nebo projít jen část,“ dodávají na webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.