Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Skauti využili Prahy bez turistů. Ve speciální hře se můžete vydat po stopách Rychlých šípů

Vydejte se s Rychlými šípy pátrat po tajemstvích Stínadel. Zdroj: skautskanadace.cz

Tajuplná Stínadla, nepřístupné společenství Vontů a záhada ježka v kleci. Příběhy Rychlých šípů z pera Jaroslava Foglara jsou fenoménem dodnes. Osmdesáté výročí od vydání Záhady hlavolamu se proto členové Skautské nadace Jaroslava Foglara rozhodli oslavit stylově. V nové hře se po stopách tajemství Stínadel mohou vydat celé rodiny. Objeví létající kolo, starou vontskou kroniku a možná se konečně dozví, kdo byl Jan Tleskač.

Jestřáb, jak Jaroslavu Foglarovi přezdívají skauti, ve svých knihách nikdy neprozradil, kde Stínadla přesně jsou. Autoři hry se ale rozhodli využít poetiku Starého Města pražského, kde s pomocí místních podnikatelů i starousedlíků schovali celkem 25 předmětů spojených s dobrodružstvími Rychlých šípů. Pátrání po nich usnadní speciální zápisník, který je zdarma ke stažení na stránkách Skautské nadace. Stínadelský zápisník hráčům upřesní část města, kde je indicie schovaná, konkrétní místo ale musí najít sami.

Pátrání po předmětech usnadní stínadelský deník. Zdroj: rychlesipy.org

Každé místo je v zápisníku doplněno úryvkem z knih Jaroslava Foglara, popisem a také úkolem. Dobrodruzi, kteří splní alespoň 13 úkolů a na webu rychlesipy.org vyplní získané indicie do příslušných políček, se mohou těšit na odměnu. „Budeš si moci přečíst do nynějška neznámou kapitolu Kdo byl Jan Tleskač. A nejen to, budeš možná vylosován a vyhraješ knihy Jaroslava Foglara z nakladatelství Albatros nebo dobrodružné hry od Albi,“ píše se v deníku.

Unikátní výpravu po temných uličkách Staré Prahy si mohou zájemci užít až do 8. března příštího roku. Do Stínadel se podle autorů mohou vydat už osmiletí hráči. „Ovšem upozorňujeme, že projít celou trasu trvá nejméně čtyři hodiny. Proto si ji můžete rozdělit na více dní, nebo projít jen část,“ dodávají na webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tento roztomilý robotický mazlíček vás zahřeje u srdce a ochrání váš domov

Stromy jsou velcí pomocníci. Zeleň v New Yorku pohlcuje obrovské množství oxidu uhličitého

Kaufland válí. Patří mezi nejlepší obchodníky v udržitelnosti

Ostravští lékaři objevili způsob, jak pomoci s bojem proti rakovině kostní dřeně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …