Senioři si mohou během jara zdarma zacvičit v pražských parcích

Zdroj fotografie: Pixabay

Sportem ku zdraví. Že je fyzická aktivita pro člověka důležitá, je všeobecně známo, ale občas není od věci si to připomenout. Obzvlášť u starších lidí, kde už není pohyb tak snadný a automatický. I proto se letos organizace Život 90 rozhodla uspořádat cvičební lekce pod širým nebem.

Organizace se věnuje cvičení pro seniory už přes 20 let, teď ale poprvé veřejně. „Z vlastní praxe můžeme potvrdit, že pohybová aktivita je jedním z nejúčinnějších a nejlevnějších léků pro udržení zdraví ve vyšším věku. Letos poprvé jsme se proto v tomto duchu rozhodli oslovit i širší veřejnost. Vycházíme do pražských ulic s cílem motivovat starší generaci k pohybu a prevenci,“ říká ředitel organizace Jan Lorman.

Série cvičení se uskuteční o čtyřech po sobě jdoucích útercích počínaje 15. květnem. Cvičit se bude vždy v čase od 10 do 12 hodin, přičemž lokalita se bude s každou lekcí měnit. Lekce jsou pro zájemce dostupné zdarma a ruší se pouze v případě deště. Seniorům se doporučuje přinést si vlastní cvičící podložku.

Autor článku

Kristýna Motlová