Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Senioři si mohou během jara zdarma zacvičit v pražských parcích

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Sportem ku zdraví. Že je fyzická aktivita pro člověka důležitá, je všeobecně známo, ale občas není od věci si to připomenout. Obzvlášť u starších lidí, kde už není pohyb tak snadný a automatický. I proto se letos organizace Život 90 rozhodla uspořádat cvičební lekce pod širým nebem.

Organizace se věnuje cvičení pro seniory už přes 20 let, teď ale poprvé veřejně. „Z vlastní praxe můžeme potvrdit, že pohybová aktivita je jedním z nejúčinnějších a nejlevnějších léků pro udržení zdraví ve vyšším věku. Letos poprvé jsme se proto v tomto duchu rozhodli oslovit i širší veřejnost. Vycházíme do pražských ulic s cílem motivovat starší generaci k pohybu a prevenci,“ říká ředitel organizace Jan Lorman.

Série cvičení se uskuteční o čtyřech po sobě jdoucích útercích počínaje 15. květnem. Cvičit se bude vždy v čase od 10 do 12 hodin, přičemž lokalita se bude s každou lekcí měnit. Lekce jsou pro zájemce dostupné zdarma a ruší se pouze v případě deště. Seniorům se doporučuje přinést si vlastní cvičící podložku.

Související články

Inspirace

Projekt Ježíškova vnoučata plní vánoční přání seniorům

Inspirace

Projekt Pestrá strava naučí seniory zdravě svačit

Inspirace

Člověk musí chtít sám a pak je naše pomoc účinná, říká Anita Beganyová z RUBIKON Centra

Inspirace

Startuje další ročník projektu Do práce na kole

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.