Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rostliny jako hudební nástroj. Španělé vymysleli první zelený klavír na světě

Klavír využívá rostliny jako přírodní zdroj elektrické energie. Zdroj: lnstagram Bioo.official

Rostliny jsou přirozeným zdrojem elektrické energie. Jako udržitelný zdroj pro napájení hudebních či zvukových zařízení je využívá španělská firma Bioo, které se v srpnu podařilo zkonstruovat první klavír z rostlin na světě.

Bioo vyvinulo první piano z rostlin na světě. Zdroj: Bioo

Rostliny produkují elektrické napětí, které reaguje na lidský dotek. Zařízení firmy Bioo pak napětí převádí na zvuk, světlo či video. Vzniká tak unikátní podívaná, která propojuje lidský svět s přírodou. „Studie ukazují, že rostliny mají příznivý dopad na lidskou psychiku. Chceme zvýšit povědomí o přírodě tak, abychom vytvořili cestu k zelenější budoucnosti,“ uvedl pro server Good News Network generální ředitel firmy Bioo Pablo Vidarte.

Klavír je k vidění v Biotechnologické botanické zahradě na Ibize, kde si na něj návštěvníci mohou i zahrát. Firma Bioo se zabývá tvorbou udržitelné energie z přírodních zdrojů a Evropským parlamentem byla označena za jednu z nejinovativnějších společností na Evropském kontinentě.

Zdroj: Good News Network

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.