Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rohlik.cz omezuje plasty a nabízí zákazníkům šetrné nákupy

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: rohlik.cz

Nakupování bez plastové stopy a nadměrné zátěže pro planetu bude zase o něco jednodušší. Minimálně pro zákazníky online supermarketu Rohlik.cz. Ten přidal na své stránky tlačítko pro filtrování zboží bez plastu a navíc chce jednorázové plasty omezit úplně.
Jediným kliknutím si mohou zákazníci e-shopu Rohlik.cz vyfiltrovat zboží bez lepku, bez laktózy nebo veganské. Od září můžou podobně třídit nabídku i podle absence plastového obalu. Novinka je prvním krokem v antiplastovém tažení, následovat bude zbavení se všech jednorázových plastových výrobků ze sortimentu. Firma to chce stihnout do konce roku.
Plasty v současnosti mizí z více oblastí. Odstranit je globálně ze všech svých prodejen chce do konce roku 2020 Ikea. Některé z obchodních řetězců v Česku už také přislíbily skoncovat s jednorázovým plastovým nádobím a nahradit ho ekologičtější variantou.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.