Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Revoluce v léčbě deprese. Čínští vědci vyvíjí unikátní léčebnou metodu

Zdroj fotografie: Pixabay

Čína testuje revoluční metodu léčby deprese. Mohla by pomoci pacientům, kteří nereagují na antidepresiva nebo kognitivní terapii. Lékaři lidem vloží do mozku čip, který má za pomocí elektrických signálů příznaky onemocnění potlačit.

Nemocnice Žuej-ťin, která na vývoji spolupracovala s Šanghajskou dopravní univerzitou, chce pro léčbu deprese využít technologii BCI (brain-computer interface technology). Ta v podstatě spojí mozek a počítač. Po správném nastavení by měl čip mozek stimulovat, a tím zvýšit či potlačit specifickou aktivitu nervového systému. „Čipy implantujeme do mozků pacientů během velmi málo invazivní operace. Poté, co provedeme analýzu pomocí umělé inteligence, aktivuje se elektrická stimulace mozku,“ vysvětlil ředitel funkční neurochirurgie Sun Po-min.

Metoda již prošla nezávislou kontrolou. Informoval o tom hongkongský deník South China Morning Post. Nemocnice nyní hledá dobrovolníky, kteří by se zúčastnili testování. Nepůjde však o první osoby, na kterých se tento typ léčby vyzkouší. V roce 2017 lékaři použili čip u pacienta jménem Pchan, u kterého jiné typy léčby selhávaly. Za pomocí čipu se jeho symptomy údajně zmírnily.

Zdroj: Aktuálně.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.