Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Řetězce v Česku nabídnou tiché ohňostroje. Uvítají je domácí mazlíčci i životní prostředí

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Chcete honosně přivítat nový rok, ale bez zbytečného hluku, který děsí zvířata? Řetězec Penny Market letos zařadí do sortimentu takzvané tiché ohňostroje. Ty vydávají světelné efekty bez nadměrného hluku.

Penny Market ve svých prodejnách nabídne jedenáct produktů s označením „tišší pyrotechnika“. Jedná se o moderní produkty reagující na požadavky dnešní doby. Nezatěžují nadměrným hlukem okolí, jsou ohleduplné k domácím zvířatům a nelekají děti. Současně minimalizují zplodiny hoření, takže jsou šetrnější k životnímu prostředí. Tlumený zvuk vydávají pouze při výmetu světlic, a nikoliv při následném výbuchu na obloze. Jejich efekty přitom dosahují výšky okolo 30 metrů a na rozdíl od klasického velkého ohňostroje jsou tak vidět i při nízké oblačnosti.

Do budoucna jimi řetězec plánuje běžné rachejtle a petardy zcela nahradit. „Naším cílem je chovat se odpovědně v duchu naší filozofie, a současně lidem umožnit náležitě oslavit závěr roku a příchod toho nového. Řada lidí si neumí oslavy bez ohňostrojů představit, a takto budou moci slavit, jak jsou zvyklí, ovšem bez toho, aby nadměrným hlukem obtěžovali a stresovali okolí,“ uvedl vedoucí nákupu Petr Chmelař. Společnost Hornbach z podobných důvodů tento rok pyrotechniku nenabídne zákazníkům už vůbec.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…