Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Řetězce v Česku nabídnou tiché ohňostroje. Uvítají je domácí mazlíčci i životní prostředí

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Chcete honosně přivítat nový rok, ale bez zbytečného hluku, který děsí zvířata? Řetězec Penny Market letos zařadí do sortimentu takzvané tiché ohňostroje. Ty vydávají světelné efekty bez nadměrného hluku.

Penny Market ve svých prodejnách nabídne jedenáct produktů s označením „tišší pyrotechnika“. Jedná se o moderní produkty reagující na požadavky dnešní doby. Nezatěžují nadměrným hlukem okolí, jsou ohleduplné k domácím zvířatům a nelekají děti. Současně minimalizují zplodiny hoření, takže jsou šetrnější k životnímu prostředí. Tlumený zvuk vydávají pouze při výmetu světlic, a nikoliv při následném výbuchu na obloze. Jejich efekty přitom dosahují výšky okolo 30 metrů a na rozdíl od klasického velkého ohňostroje jsou tak vidět i při nízké oblačnosti.

Do budoucna jimi řetězec plánuje běžné rachejtle a petardy zcela nahradit. „Naším cílem je chovat se odpovědně v duchu naší filozofie, a současně lidem umožnit náležitě oslavit závěr roku a příchod toho nového. Řada lidí si neumí oslavy bez ohňostrojů představit, a takto budou moci slavit, jak jsou zvyklí, ovšem bez toho, aby nadměrným hlukem obtěžovali a stresovali okolí,“ uvedl vedoucí nákupu Petr Chmelař. Společnost Hornbach z podobných důvodů tento rok pyrotechniku nenabídne zákazníkům už vůbec.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Čeští vědci skórují v boji proti koronaviru. Nová protilátka je účinná na všechny hlavní mutace

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…