Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Řetězce v Česku nabídnou tiché ohňostroje. Uvítají je domácí mazlíčci i životní prostředí

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Chcete honosně přivítat nový rok, ale bez zbytečného hluku, který děsí zvířata? Řetězec Penny Market letos zařadí do sortimentu takzvané tiché ohňostroje. Ty vydávají světelné efekty bez nadměrného hluku.

Penny Market ve svých prodejnách nabídne jedenáct produktů s označením „tišší pyrotechnika“. Jedná se o moderní produkty reagující na požadavky dnešní doby. Nezatěžují nadměrným hlukem okolí, jsou ohleduplné k domácím zvířatům a nelekají děti. Současně minimalizují zplodiny hoření, takže jsou šetrnější k životnímu prostředí. Tlumený zvuk vydávají pouze při výmetu světlic, a nikoliv při následném výbuchu na obloze. Jejich efekty přitom dosahují výšky okolo 30 metrů a na rozdíl od klasického velkého ohňostroje jsou tak vidět i při nízké oblačnosti.

Do budoucna jimi řetězec plánuje běžné rachejtle a petardy zcela nahradit. „Naším cílem je chovat se odpovědně v duchu naší filozofie, a současně lidem umožnit náležitě oslavit závěr roku a příchod toho nového. Řada lidí si neumí oslavy bez ohňostrojů představit, a takto budou moci slavit, jak jsou zvyklí, ovšem bez toho, aby nadměrným hlukem obtěžovali a stresovali okolí,“ uvedl vedoucí nákupu Petr Chmelař. Společnost Hornbach z podobných důvodů tento rok pyrotechniku nenabídne zákazníkům už vůbec.

Související články

Zaručeně zlepší den

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Demonstrace měly smysl. Okolí Eiffelovky zůstane zelené

Ve Virginii byl právě zahájen největší světový projekt 3D tištěného bydlení

Nově objevený planetární systém může ukrývat život. Leží v galaktickém sousedství Země

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…