Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Řetězce v Česku nabídnou tiché ohňostroje. Uvítají je domácí mazlíčci i životní prostředí

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Chcete honosně přivítat nový rok, ale bez zbytečného hluku, který děsí zvířata? Řetězec Penny Market letos zařadí do sortimentu takzvané tiché ohňostroje. Ty vydávají světelné efekty bez nadměrného hluku.

Penny Market ve svých prodejnách nabídne jedenáct produktů s označením „tišší pyrotechnika“. Jedná se o moderní produkty reagující na požadavky dnešní doby. Nezatěžují nadměrným hlukem okolí, jsou ohleduplné k domácím zvířatům a nelekají děti. Současně minimalizují zplodiny hoření, takže jsou šetrnější k životnímu prostředí. Tlumený zvuk vydávají pouze při výmetu světlic, a nikoliv při následném výbuchu na obloze. Jejich efekty přitom dosahují výšky okolo 30 metrů a na rozdíl od klasického velkého ohňostroje jsou tak vidět i při nízké oblačnosti.

Do budoucna jimi řetězec plánuje běžné rachejtle a petardy zcela nahradit. „Naším cílem je chovat se odpovědně v duchu naší filozofie, a současně lidem umožnit náležitě oslavit závěr roku a příchod toho nového. Řada lidí si neumí oslavy bez ohňostrojů představit, a takto budou moci slavit, jak jsou zvyklí, ovšem bez toho, aby nadměrným hlukem obtěžovali a stresovali okolí,“ uvedl vedoucí nákupu Petr Chmelař. Společnost Hornbach z podobných důvodů tento rok pyrotechniku nenabídne zákazníkům už vůbec.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.