Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Reportáž: Zamilovaná. Lenka Filipová na svém koncertě rozezpívala Prahu

3 minuty radosti
Foto: Martin Myslivec, Divadlo pod Palmovkou

Hodinu a půl dlouhý koncert odehrála Lenka Filipová ve středu 6. října v pražském Divadle pod Palmovkou. Kromě stálých fanoušků navštívili akci i lidé, kteří zpěvačku slyšeli naživo poprvé. 

Lenka Filipová je na české hudební scéně pojem. Snad každý zná hity jako Zamilovaná, Mosty nebo Tisíc způsobů, jak zabít lásku, které se v minulosti dlouhodobě držely na předních příčkách hitparád a často zněly v rádiích. Jejími nejlepšími kamarádkami jsou v oblasti hudebních nástrojů kytary. Na koncerty jich obvykle vozí hned několik. Nejinak tomu bylo nyní v Praze. Vztah k nim má už odmalička, jak sama říká: „Kytara u nás doma ležela opřená o stěnu, a tak jsem jí prostě vzala do ruky, bylo mi devět let.” Kouzlení na tento hudební nástroj předvedla i ve středu před naplněnou Palmovkou. Tu se jí podařilo roztleskat a rozezpívat.

Foto: Martin Myslivec, Divadlo pod Palmovkou

Na koncertě se sešly snad všechny věkové kategorie, přičemž lehce převažovalo ženské osazenstvo. Lenka Filipová zařadila hity jako Dobrý Bůh to ví, Prší, Jenom blázni se radujou a další. Populární píseň Zamilovaná zazpívala z poloviny ve francouzštině, druhou část už v mateřštině. Následovalo okénko keltských písní, kterým se věnuje především v posledních letech. Jednalo se o ochutnávku z posledního alba Oppidum, které je spíše meditativnějšího charakteru. Zpěvačka však prokázala svůj nesporný talent a charisma, kdy ani zařazení těchto specifických písní nepůsobilo jako pěst na oko. Právě naopak. 

Po keltském bloku následovala píseň Na cestě, jejíž text pro Lenku Filipovou napsal David Stypka. Jak sama podotkla, jedná se o skladbu ušitou jí přímo na míru. Vznikla v době, kdy procházela náročným životním obdobím, a jde tak o intimní zpověď.

Foto: Martin Myslivec, Divadlo pod Palmovkou

Součástí koncertu byla i píseň Hany Hegerové Co mi dáš. Skladbu si Lenka Filipová připravila před dvěma lety na koncert k příležitosti 88. narozenin slavné zpěvačky. Zpěvačka vdechla písni svým autentickým projevem a hlasem specifické kouzlo. Na závěr pak zazněl hit Ať žije show. Publikum se s umělkyní rozloučilo hlasitým potleskem ve stoje.

Související články

Zaručeně zlepší den

Děsivé dýně i bez vyřezávání. Kalifornská farma je pěstuje ve formách s obličeji

Česká zmrzlina slaví mezinárodní úspěch. V evropské soutěži obsadila druhé místo

Známe příčinou neurodegenerativních onemocnění. Zjištění přináší naději na léčbu

Šťastny ať jsou všechny bytosti. Odkaz manželů Tomášových je stále živý

Inspirativní rozhovor

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Přečtěte si rozhovor s Eliškou Vafkovou, zakladatelkou psího hospice Dejte nám šanci.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…