Projekt Dětský čin roku ocenil hrdinské příběhy mladých lidí

Zdroj fotografií: Pexels

Podat pomocnou ruku nebo rovnou zachránit život. Takové věci nejsou dětem vůbec cizí. Rok co rok to dokazuje ocenění Dětský čin roku, které pravidelně mezi dětmi vybírá hrdiny všedních dní i tvůrce velkých skutků.

Nejsilnější příběh patnáctého ročníku zažili kamarádi Pavel a Robert, kteří se spolu o letním večeru vydali na koupaliště. Pavel chtěl druhého kamaráda trumfnout a přeplavat celý bazén pod vodou. Už se ale nevynořil. Večer mohl dopadnout tragicky, kdyby dvanáctiletý Robert kamaráda nevytáhl z vody a neposkytl mu první pomoc včetně resuscitace a umělého dýchání. Oceněna byla také devítiletá Laura, která v dětském domově pečuje o své sourozence, nebo její třináctiletá jmenovkyně, která předala ostatním inspiraci, jak mohou se svou třídou pomoct ostatním – například skrze adopci afrických dětí.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo přes 580 příběhů. Výběr zúžila odborná porota, vítěze pak vybíraly samy děti. „Je velmi osvěžující číst tyto příběhy. Některé jsou inspirativní, jiné velice dojímavé. Ale ze všech vždycky cítím velkou naději. Naději v to, že dobro mezi námi je a vždy bude,“ uvedl dlouholetý předseda projektu Aleš Háma.

Autor článku

Kristýna Motlová