Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Procházku mlhou i oblaky nabízí nová stezka na Moravě

Pro milovníky dobrodružství a zábavy je v objektu připraveno několik atrakcí jako například odpočinková síť, rukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Zdroj: Dolní Morava

Od konce minulého roku mohou nejen milovníci přírody zavítat na netradiční stezku v oblacích na Dolní Moravě. Stezka se nachází poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 metrů nad mořem. Je vysoká 55 metrů a na vrchol je možné se dostat po dřevěné cestě i s kočárky. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít unikátní asi sto metrů dlouhý nerezový tobogán s okýnky.

Ze samého vrcholu stezky se návštěvníkům naskýtá dechberoucí výhled na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak za dobrého počasí i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Cestu na vrchol pětapadesátimetrové věže, který pochází z dílny architekta Zdeňka Fránka, navíc lemuje naučná stezka.

Pro milovníky dobrodružství a zábavy je v objektu připraveno několik atrakcí jako například odpočinková síť, rukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Odpočinkovou síť využijí malí i velcí návštěvníci k relaxaci před nebo po výstupu na stezku. Pro cestu dolů můžou návštěvníci využít již zmíněný, částečně průhledný tobogán, který je několika klopenými zatáčkami bezpečně dopraví dolů k samému úpatí rozhledny.

Stezka v oblacích je otevřená každý den od desíti hodin dopoledne do čtvrté hodiny odpolední. Vstupné společně s lanovkou tam a zpět vyjde dospělého na 290 korun, dítě zaplatí o stokorunu méně.

Související články

Z domova

Česko je atraktivnější nejen pro cizince, ale i pro Čechy

Brno letos stojí za návštěvu, odkazuje čtenářům deník New York Times

Z domova

Turisté z Asie stále častěji tráví dovolenou v Česku

Ještěd se objevil mezi nejkurióznějšími hotely světa podle TripAdvisoru

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.