Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česko je atraktivnější nejen pro cizince, ale i pro Čechy

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Uplynulé měsíce přinesly do republiky pozitivní turistické statistiky. Do Česka přijelo větší množství zahraničních turistů než v loňském roce a dovolenou si zde užila i řada Čechů.

„Cestovnímu ruchu se v letošním roce nebývale daří. S výsledky ubytovací statistiky za první tři čtvrtletí roku 2015 koresponduje i vývoj sektoru ubytovacích a stravovacích služeb nebo vyšší prodej pohonných hmot,“ uvedla předsedkyně Českého statistického úřadu Iva Ritschelová.

Statistiky se uvádějí zpravidla s ohledem na využité ubytování. V hlavní turistické sezóně – tedy v létě – se v Česku ubytovalo nejvíc turistů za poslední roky. Za uplynulého tři čtvrtě roku využilo zdejší ubytování 13,7 milionu turistů. To znamená nárůst o 11,4 % oproti stejnému období loňského roku. Větší podíl na něm mají domácí turisté. Zahraničních hostů přijelo od ledna do září o půl milionu víc než vloni.

Do rostoucího počtu zahraničních hostů se promítla hlavně zvyšující se poptávka turistů ze sousedních států, v nichž se platí eurem. Cestu si do Česka také našlo více Číňanů. Domácí hosté zase pokračovali v návratu do českých lázní.

Vyšší počet turistů potvrdily všechny české kraje. Největší meziroční růst hostů ze zahraničí má Moravskoslezský kraj, a to díky mistrovství světa v hokeji, které se konalo v Praze a Ostravě. To i další velké akce jako fotbalové mistrovství Evropy do 21 let nebo Plzeň – hlavní město kultury mělo na nárůst turistů také vliv.

Související články

Brno letos stojí za návštěvu, odkazuje čtenářům deník New York Times

Z domova

Turisté z Asie stále častěji tráví dovolenou v Česku

Procházku mlhou i oblaky nabízí nová stezka na Moravě

Ještěd se objevil mezi nejkurióznějšími hotely světa podle TripAdvisoru

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.