Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ještěd se objevil mezi nejkurióznějšími hotely světa podle TripAdvisoru

Vysílač Ještěd byl postaven na stejnojmenné hoře v roce 1973 podle návrhu architekta Karla Hubáčka. Ve stejném roce byl zahájen provoz restaurace a hotelu. Zdroj: hotel Ještěd

Nad Libercem se tyčí hora Ještěd se stejnojmenným televizním vysílačem, který v sobě ukrývá originální hotel. Ten aktuálně vybral cestovatelský portál TripAdvisor jako jeden z dvanácti nejbizarnějších hotelů napříč celým světem.

„Unikátní hotel. Roztáhněte závěsy a kochejte se výhledem na město plné světel. Vzbuďte se ráno a pozorujte pod sebou mraky a slunce, které nad nimi vychází,“ píše o hotelu Ještěd uživatel z Anglie v jedné z padesáti recenzí na serveru TripAdvisor. Jiný Evropan zase uvádí: „Nejdřív jsem byl k našemu pobytu zde skeptický, ale po první noci jsem si místo zamiloval. Garantuji vám, že jste v hotelu, jako je tento, nikdy předtím nebyli.“ Nejčastěji uživatelé vyzdvihují originální architekturu a výjimečnou polohu, která nabízí krásné výhledy.

hotel_jested_zapadJakkoliv je Ještěd originální, ve výčtu se objevily ještě kurióznější místa. Hotel Costa Verde na Kostarice například nabízí ubytování v letadle umístěném uprostřed přírody. A to není z dopravních prostředků všechno. V Korejské republice se můžete ubytovat v obrovské lodi, na Aljašce zase ve vlaku. Pro milovníky opravdových bizarností je tu pak japonský hotel, který nabízí spaní v kapslích navozujících špetku vesmírné atmosféry.

Vysílač Ještěd byl postaven na stejnojmenné hoře v roce 1973 podle návrhu architekta Karla Hubáčka. Ve stejném roce byl zahájen provoz restaurace a hotelu. V roce 2000 se stavba stala stavbou století v české architektuře a už řadu let je Ještěd vnímán jako symbol Liberce a okolí.

Související články

Byznys

Dovolenou bez starostí vám zajistí hotel pro psy

Společnost

Krystall – plovoucí hotel s nezaměnitelnou atmosférou

Ze světa

V japonském hotelu hosty obsluhují roboti

Ze světa

Pokojská v Rusku našla v hotelu zapomenutý milion. Majiteli ho vrátila

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Zázraky se dějí. V olomoucké zoo se narodilo mládě velbloudí babičce

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.