Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ještěd se objevil mezi nejkurióznějšími hotely světa podle TripAdvisoru

Vysílač Ještěd byl postaven na stejnojmenné hoře v roce 1973 podle návrhu architekta Karla Hubáčka. Ve stejném roce byl zahájen provoz restaurace a hotelu. Zdroj: hotel Ještěd

Nad Libercem se tyčí hora Ještěd se stejnojmenným televizním vysílačem, který v sobě ukrývá originální hotel. Ten aktuálně vybral cestovatelský portál TripAdvisor jako jeden z dvanácti nejbizarnějších hotelů napříč celým světem.

„Unikátní hotel. Roztáhněte závěsy a kochejte se výhledem na město plné světel. Vzbuďte se ráno a pozorujte pod sebou mraky a slunce, které nad nimi vychází,“ píše o hotelu Ještěd uživatel z Anglie v jedné z padesáti recenzí na serveru TripAdvisor. Jiný Evropan zase uvádí: „Nejdřív jsem byl k našemu pobytu zde skeptický, ale po první noci jsem si místo zamiloval. Garantuji vám, že jste v hotelu, jako je tento, nikdy předtím nebyli.“ Nejčastěji uživatelé vyzdvihují originální architekturu a výjimečnou polohu, která nabízí krásné výhledy.

hotel_jested_zapadJakkoliv je Ještěd originální, ve výčtu se objevily ještě kurióznější místa. Hotel Costa Verde na Kostarice například nabízí ubytování v letadle umístěném uprostřed přírody. A to není z dopravních prostředků všechno. V Korejské republice se můžete ubytovat v obrovské lodi, na Aljašce zase ve vlaku. Pro milovníky opravdových bizarností je tu pak japonský hotel, který nabízí spaní v kapslích navozujících špetku vesmírné atmosféry.

Vysílač Ještěd byl postaven na stejnojmenné hoře v roce 1973 podle návrhu architekta Karla Hubáčka. Ve stejném roce byl zahájen provoz restaurace a hotelu. V roce 2000 se stavba stala stavbou století v české architektuře a už řadu let je Ještěd vnímán jako symbol Liberce a okolí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…