Turisté z Asie stále častěji tráví dovolenou v Česku

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Asijští turisté čím dál více vyhledávají česká města jako cílovou destinaci pro své dovolené a výlety.

Podle náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové za tento fakt může hlavně zavedení přímé letecké linky z Prahy do Pekingu či filmy propagující krásy českých měst a přírody. Do budoucna se počítá s ještě větším přílivem asijských turistů, a to díky otevření další přímé linky do Šanghaje či velké propagace Česka především v Číně.

Cestovní ruch tvoří důležitou součást české ekonomiky, přičemž podíl cestovního ruchu na hrubém domácím produktu je tři procenta. „Daří se nám Česko propagovat jako zemi příběhů. Letos se chystáme podpořit hlavně regionální turistiku na základě 700. výročí narození Karla IV. Naší snahou je, aby se turisté nevraceli z výletu vždy do Prahy, ale zůstávali v regionech. Je potřeba pro ně připravit balíčky, které je v regionech udrží,“ řekla pro ČTK Dostálová.

Zatímco v minulých letech navštívilo Česko asi 175 tisíc turistů z Asie, podle nedávných odhadů se letos jednalo až o 400 tisíc lidí, avšak přesná čísla ještě nejsou k dispozici. Asijští turisté v České republice vyhledávají především hotely s výletovými balíčky, které je zavedou po krásách české vlasti. Zatímco ve větších městech výletové balíčky fungují, v menších městech stále chybí. Do budoucna je cílem cestovních kanceláří i hotelů pokrýt různá atraktivní místa v Česku, a to nejen v okolí Prahy a velkých měst.

Zdroj: ČTK

Související články

Byznys

Internetové spojení se mezi Asií a Amerikou razantně zrychlí

Brno letos stojí za návštěvu, odkazuje čtenářům deník New York Times

Procházku mlhou i oblaky nabízí nová stezka na Moravě

Ještěd se objevil mezi nejkurióznějšími hotely světa podle TripAdvisoru

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura