Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pro čtvrtinu Čechů je důležitá odpovědnost jejich zaměstnavatele

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Na práci, kterou děláme, nám záleží. Zatímco loni výzkum švédské společnosti Universium ukázal, že čeští absolventi touží po smysluplném zaměstnání, jiný průzkum z letošního roku říká, že bereme ohled i na odpovědnost svého zaměstnavatele.

Společenská odpovědnost firem označovaná také zkratkou CSR je pojem, který v sobě ukrývá aktivity, jako je podpora neziskových organizací, rozvoj komunitního života, filantropie či šetrnost k životnímu prostředí. Právě tyto hodnoty jsou u zaměstnavatelů velmi důležité pro každého čtvrtého Čecha. Vyplývá to z výzkumu společnosti Ipsos.

Většina dotazovaných se domnívá, že by se firmy měly chovat šetrně k přírodě, měly by jednat pravdivě se svými zákazníky a chovat se zodpovědně i vůči svým zaměstnancům. V konkrétním zaměření prospěných aktivit se lišily odpovědi žen a mužů. Podle žen by peníze měly putovat na ochranu životního prostředí a humanitární pomoc, podle mužů by se měla podporovat především věda a výzkum. Výsledky také ukázaly, že na společenské odpovědnosti více záleží mladší generaci.

Při nákupu výrobků a služeb už pro respondenty nebyla odpovědnost tolik důležitá jako v jiných kategoriích. Na druhou stranu si více než třetina z nich v uplynulém roce koupila nějaký fair trade produkt. Výzkum se uskutečnil na konci loňského roku a odpovídalo v něm přes tisíc Čechů.

Zdroj: ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.