Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pro čtvrtinu Čechů je důležitá odpovědnost jejich zaměstnavatele

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Na práci, kterou děláme, nám záleží. Zatímco loni výzkum švédské společnosti Universium ukázal, že čeští absolventi touží po smysluplném zaměstnání, jiný průzkum z letošního roku říká, že bereme ohled i na odpovědnost svého zaměstnavatele.

Společenská odpovědnost firem označovaná také zkratkou CSR je pojem, který v sobě ukrývá aktivity, jako je podpora neziskových organizací, rozvoj komunitního života, filantropie či šetrnost k životnímu prostředí. Právě tyto hodnoty jsou u zaměstnavatelů velmi důležité pro každého čtvrtého Čecha. Vyplývá to z výzkumu společnosti Ipsos.

Většina dotazovaných se domnívá, že by se firmy měly chovat šetrně k přírodě, měly by jednat pravdivě se svými zákazníky a chovat se zodpovědně i vůči svým zaměstnancům. V konkrétním zaměření prospěných aktivit se lišily odpovědi žen a mužů. Podle žen by peníze měly putovat na ochranu životního prostředí a humanitární pomoc, podle mužů by se měla podporovat především věda a výzkum. Výsledky také ukázaly, že na společenské odpovědnosti více záleží mladší generaci.

Při nákupu výrobků a služeb už pro respondenty nebyla odpovědnost tolik důležitá jako v jiných kategoriích. Na druhou stranu si více než třetina z nich v uplynulém roce koupila nějaký fair trade produkt. Výzkum se uskutečnil na konci loňského roku a odpovídalo v něm přes tisíc Čechů.

Zdroj: ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Náhrada solárních panelů? Přechod na obnovitelné zdroje energie usnadní nové baterie

Okořenit si jídlo pomocí červů? Hmyz je budoucností našeho stravování

Proč je Island světově nejoblíbenější destinací pro točení filmů?

Tajemství řeči těla, analýza vzhledu a jejich přínos pro lidskou komunikaci se SmartTalk

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…