Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Překonal rakovinu, teď pomáhá dětem s podobným osudem

Nemoci nepodlehl, teď pomáhá dalším. Zdroj: www.zdaracidetem.cz

Aleš Wasserbauer pořádá druhou srpnovou sobotu ve Žďárských vrších první charitativní cyklojízdu na pomoc onkologicky nemocným dětem. Iniciátor, který přišel v minulosti kvůli stejnému onemocnění o nohu, přislíbil výtěžek z akce nadačnímu fondu Krtek a dětským oddělením nemocnic v Novém Městě na Moravě a Jihlavě.

Poukázat na nutnost pomoci těm, kteří to potřebují, strávit příjemný den s přáteli na kole i propagovat krásy Vysočiny se rozhodl osmadvacetiletý Aleš Wasserbauer. Sám přišel před sedmi lety kvůli rakovině o nohu. „Nádor mi diagnostikovali v roce 2007, to mi bylo jednadvacet let. Důsledkem byla vysoká amputace ve stehně,“ vysvětlil pro Deník Wasserbauer. „Tehdy jsem se setkal s lidmi z nadačního fondu Krtek, a po tom, co jsem onkologickým onemocněním prošel, se chci nějak revanšovat lidem, kteří mi tenkrát pomohli,“ dodal mladý cyklista.

V sobotu 8. srpna chce k vyjížďce na kole nalákat co nejvíce lidí. „Chceme všechny motivovat, ukázat, že i s handicapem se dá sportovat, třeba jezdit na kole,“ řekl Wasserbauer. Lidé budou moci přispívat dobrovolným startovným i do zapečetěné kasičky, kterou poveze peloton celou trasu s sebou.„Zatím to vypadá na úspěch. Věřím, že se i cyklojízda vydaří a vybraná částka mile překvapí,“ poznamenal organizátor.

Trasa bude dlouhá pětašedesát kilometrů a začne na žďárském náměstí Republiky. Jako cílovou stanici zvolili organizátoři areál Pilák, kde bude zástupcům nemocnic a nadačního fondu Krtek předán šek s vybranou částkou. „Pojedeme vyjížďkovým tempem, nejde o závod. Doufám, že to nebude náročné. Děti, pro něž jedeme, to taky nemají jednoduché, tak si říkám, že ten jeden den to nějak zvládneme,“ uzavřel Aleš Wasserbauer.

Zdroj: Deník

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Radostná zpráva z vodního světa. Na Hejnickém potoce žijí kriticky ohrožené mihule potoční

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.