Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Překonal rakovinu, teď pomáhá dětem s podobným osudem

Nemoci nepodlehl, teď pomáhá dalším. Zdroj: www.zdaracidetem.cz

Aleš Wasserbauer pořádá druhou srpnovou sobotu ve Žďárských vrších první charitativní cyklojízdu na pomoc onkologicky nemocným dětem. Iniciátor, který přišel v minulosti kvůli stejnému onemocnění o nohu, přislíbil výtěžek z akce nadačnímu fondu Krtek a dětským oddělením nemocnic v Novém Městě na Moravě a Jihlavě.

Poukázat na nutnost pomoci těm, kteří to potřebují, strávit příjemný den s přáteli na kole i propagovat krásy Vysočiny se rozhodl osmadvacetiletý Aleš Wasserbauer. Sám přišel před sedmi lety kvůli rakovině o nohu. „Nádor mi diagnostikovali v roce 2007, to mi bylo jednadvacet let. Důsledkem byla vysoká amputace ve stehně,“ vysvětlil pro Deník Wasserbauer. „Tehdy jsem se setkal s lidmi z nadačního fondu Krtek, a po tom, co jsem onkologickým onemocněním prošel, se chci nějak revanšovat lidem, kteří mi tenkrát pomohli,“ dodal mladý cyklista.

V sobotu 8. srpna chce k vyjížďce na kole nalákat co nejvíce lidí. „Chceme všechny motivovat, ukázat, že i s handicapem se dá sportovat, třeba jezdit na kole,“ řekl Wasserbauer. Lidé budou moci přispívat dobrovolným startovným i do zapečetěné kasičky, kterou poveze peloton celou trasu s sebou.„Zatím to vypadá na úspěch. Věřím, že se i cyklojízda vydaří a vybraná částka mile překvapí,“ poznamenal organizátor.

Trasa bude dlouhá pětašedesát kilometrů a začne na žďárském náměstí Republiky. Jako cílovou stanici zvolili organizátoři areál Pilák, kde bude zástupcům nemocnic a nadačního fondu Krtek předán šek s vybranou částkou. „Pojedeme vyjížďkovým tempem, nejde o závod. Doufám, že to nebude náročné. Děti, pro něž jedeme, to taky nemají jednoduché, tak si říkám, že ten jeden den to nějak zvládneme,“ uzavřel Aleš Wasserbauer.

Zdroj: Deník

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec dezinformací o pandemii. Nový web uvádí informace na pravou míru

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.