Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Přehledné informace o očkování do poštovních schránek. Jihočechům přijdou OČKOnoviny

2 minuty radosti
Jihočeský kraj vytvořil vlastní noviny informující o očkování. Zdroj: kraj-jihocesky.cz

Včasné informování občanů o možnostech a významu očkování proti nemoci covid–19 je zásadní. V Jihočeském kraji proto berou osvětovou kampaň do vlastních rukou. Do schránek statisíců domácností tak ve spolupráci s Českou poštou distribuují speciálně vytvořené OČKOnoviny.

Kontakty na informační linky, mapky očkovacích center i přehledná infografika znázorňující to, jak vakcína v těle působí. To vše Jihočeši najdou na stránkách speciálních OČKOnovin. Noviny si kladou za cíl podat všem občanům přehledné a ověřené informace o aktuální situaci a motivovat je k účasti na očkování.

Kromě praktických informací si obyvatelé Jihočeského kraje mohou přečíst i zajímavé rozhovory s lékaři nebo prvními naočkovanými seniory. OČKOnoviny mají sedm variant. Občané všech okresů se tak dozvědí relevantní informace vztahující se k místu jejich bydliště. Součástí novin je například i aktuální mapa, ze které zájemci zjistí, jak se dostanou na nejbližší očkovací místo. Elektronické verze novin jsou ke stažení na webových stránkách kraje.

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu