Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praktičtí lékaři mohou nyní žádat o granty na vybavení i plat zdravotních sester

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Unsplash.com

Od začátku dubna mohou praktičtí lékaři žádat ministerstvo zdravotnictví až o půl milionu korun.

Příspěvky, které by měli lékaři využít především na vybavení ordinací nebo plat zdravotních sester, jsou určené pro ordinace, kde tato péče chybí. Lékaři totiž po škole začínají své praxe ve velkých městech, ale v odlehlých obcích je jich stále nedostatek. Na příspěvek má tak nárok lékař z obce, kde bylo už alespoň jednou neúspěšné výběrové řízení.

Lékaři mohou zažádat ministerstvo o 250 tisíc korun na vybavení ordinace a o tu samou částku na plat zdravotní sestry. Příspěvek by tak měl podle ministerstva vyřešit nerovnoměrné rozložení ordinací v Česku. Oblasti, které hodlá ministerstvo příspěvkem podporovat, jsou vypsány na webových stránkách ministerstva zdravotnictví. Celkem chce ministerstvo mezi praktiky rozdat až pět milionů korun.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.