Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha žije navzdory karanténě. V ulicích hlavního města se natáčí dokument o zvířatech

Zdroj ilustrační fotografie: Pixabay

Omezení pohybu v důsledku epidemie nemusí být jen na škodu. Své o tom ví dokumentaristé Marián Polák a Jan Hošek, kteří v hlavním městě natáčejí dokumentární snímek Planeta Praha. Hlavní role obsadila ve filmu zvířata – špačci, kosi, vodní ptáci, nutrie, motýli, křečci a další. Současná situace natáčení s těmito tvory ulehčila.

„Zavedená omezení volného pohybu osob nám paradoxně pomohla k naprosto unikátním záběrům prázdných ulic, které využijeme jako podklady k trikovým záběrům zástavby mizející v divoké vegetaci,“ uvedl producent Radim Procházka. Autoři filmu chtějí divákům ukázat českou metropoli tak, jak ji neznají. „Rádi bychom, aby náš film v divácích vyvolal úžas nad sílou, dynamikou a tvořivými schopnostmi pražské přírody,“ sdělil Polák ČT24.

Snímek Planeta Praha by měl mít premiéru v českých kinech na jaře roku 2022. Projekt navazuje na předchozí snímek Planeta Česko z roku 2017. Jednalo se o první celovečerní film pojednávající o české přírodě. Cílem Poláka bylo ukázat, že příroda u nás není nudná. Snímek získal řadu filmových ocenění včetně nominace na Českého lva.

Související články

Zaručeně zlepší den

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Demonstrace měly smysl. Okolí Eiffelovky zůstane zelené

Ve Virginii byl právě zahájen největší světový projekt 3D tištěného bydlení

Nově objevený planetární systém může ukrývat život. Leží v galaktickém sousedství Země

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…