Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Poznejte nejlepší světové karnevaly, které stojí za to navštívit

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Hýří barvami, maskami všeho druhu i tancem. Největší světové karnevaly nabízí jedinečný zážitek pro každého návštěvníka. Přinášíme výběr těch nejlepších, od největšího karnevalu na světě po ty nejzajímavější.

Karneval v Rio de Janeiru

Největší karneval na světě se pravidelně koná v Brazílii pod alternativním názvem The Greatest Show on Earth. Každoročně jej navštíví více než jeden milion turistů, kteří zde slaví po dobu 5 dní. Na karneval se po celý rok připravují ty nejlepší taneční školy z celé země, které pak spolu soutěží v úžasných samba průvodech o titul šampiona karnevalu Rio de Janeiro. Kromě toho se po celém městě konají desítky pouličních večírků. Nechybí ani propracované kostýmy, které si účinkující nechávají šít speciálně pro tuto příležitost.

Rio de Janeiro. Foto: Pexels

Karneval v Santa Cruz de Tenerife

V ostrovním Španělsku se karnevalové oslavy nesou ve znamení masek. Slavnost zahrnuje volbu karnevalové královny s nejzajímavějším kostýmem, soutěž hudebních kapel v průvodu, koncerty, maškarní bály a nekonečné pouliční večírky. Protože se dvoutýdenní karneval koná v průběhu Velikonoc, na popeleční středu probíhá obří ceremoniál pohřbívání desetimetrové papírové sardinky, která symbolizuje ukončení oslav a zahájení půstu.

Karneval v Benátkách

Náměstí Svatého Marka v Benátkách se během karnevalu promění v přehlídku typických benátských masek i dalších krásných kostýmů. Dvoutýdenní festival začíná přehlídkou lodí v kanálu Rio di Cannaregio. Následuje soutěž krásy, maškarní bály, koncerty, kouzelnické přehlídky a každodenní soutěž o nejlepší masku.

Benátky. Foto: Wikimedia Commons

Karneval v Nice

Dvoutýdenní karneval probíhající na francouzském pobřeží zahrnuje rovnou tři druhy oslav – Karnevalový průvod, Bitvu květin a Průvod světel. V Karnevalovém průvodu mohou návštěvníci spatřit 18 alegorických vozů doplněných pouličními umělci, tanečníky a hudebníky z celého světa. Bitva květin pak spočívá v promenádě dvaceti vozů bohatě zdobených květinami, které jsou po tisících rozhazovány do davů. Průvod světel je zakončen velkolepým ohňostrojem a symbolickým upálením krále karnevalu v moři.

Nice. Foto: Wikimedia Commons

Kolínský karneval

Jeden z nejstarších a největších karnevalů v Evropě se koná každoročně v německém Kolíně nad Rýnem. Šestidenní festival získal přízvisko šest bláznivých dní díky bizarním kostýmům, maskám a pomalovaným lidem. Karnevalového ducha ztělesňuje zvolené trio prince, rolníka a služky. Vrcholem festivalu je tříhodinový průvod centrem města, ve kterém účastníci hází květiny a sladkosti k davům.

Zdroj: TravelsWL, USA Today

Související články

Příroda a ekologie

Prohlédněte si nejromantičtější místa světa

Příroda a ekologie

Královéhradecký kraj podpoří obnovu značení turistických tras

Byznys

Nová iniciativa pomáhá zachránit turismus v Česku

Příroda a ekologie

Zlatý věk slonů. Vietnam zakáže jejich týrání pro zábavu

Zaručeně zlepší den

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…