Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Potkali jste psa na lyžích? Nová pomůcka usnadní handicapovaným mazlíčkům pohyb ve sněhu

Zdroj fotografie: AnyoneGo

Psí mazlíčky většinou sněhová nadílka těší. Chůze po namrzlém chodníku pro ně ale může být nebezpečná. Dvojnásobnou komplikací je pak pro handicapované psy, kteří se nemohou spolehnout na své zadní končetiny. V českém startupu AnyoneGO proto nyní doplnili praktické vozíčky také přídavnými lyžemi.

Invalidní vozíčky z 3D tiskáren od společnosti AnyoneGo už v Česku i na Slovensku usnadňují pohyb desítkám handicapovaných psů. Přesto, že jde o revoluční pomůcku, na sněhovou peřinu jsou kolečka vozíku krátká. „Pohyb ve sněhu, do kterého se kolečka zaboří, může psy zbytečně vysilovat. Proto jsme k našim vozíkům vytvořili speciální lyže jako zcela přirozený doplněk, díky kterému je možné se hladce a bez námahy pohybovat i po sněhu,“ popisuje Martin Schenk, jeden ze zakladatelů AnyoneGo.

Lyžiny na vozík usnadní postiženým psům pohyb po sněhu. Zdroj: AnyoneGo

Hlavní předností speciálních lyží, které jsou stejně jako vozíky vytvořeny na 3D tiskárnách, je jejich praktičnost. Díky speciální konstrukci a magnetům je lze na vozík připevnit a zase demontovat během několika vteřin. Majitelé handicapovaných psů tak mohou při procházce podobu vozíku měnit ze standardního modelu na zimní podle potřeby a terénu.

„Při navrhování lyží jsme kromě jednoduché obsluhy mysleli i na bezpečnost – lyže mají drážky, které zabraňují nechtěnému pohybu do stran. Pejsek ve vozíku tak má nadále potřebnou stabilitu. Současně jsou lyže velmi lehké, mají pouhých 480 gramů, a nezatěžují tak psy zbytečnou hmotností,“ uvádí designér a současně další ze zakladatelů společnosti Jan Jiránek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu