Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Poptávka po lokálních řezaných květinách v Česku roste

Zdroj fotografií: Unsplash

Ekologickou stopu už spotřebitelé neřeší jen u způsobu dopravy či výběru potravin. Čím dál větší zájem je také o lokální květiny, které jsou na rozdíl od těch dovážených ze zahraničí spojeny s menší ekologickou zátěží.

Původ řezaných květin je pro čím dál více zákazníků květinářství důležitým kritériem při výběru. Dovoz květin ze zahraničí za sebou totiž nechává výraznou ekologickou stopu, stejně jako jejich masová produkce, která je náročná na velké množství vody, ale i pesticidů a dalších chemikálií. Místo květin dovezených přes půl zeměkoule, nejčastěji z Keni, Etiopie, Kolumbie a Ekvádoru, se těší vzrůstající oblibě neméně působivé kytice navázané z pokladů tuzemské přírody.

Rostoucí počet květinářství čerpajících z lokálních zdrojů je toho důkazem. Často mají vlastní zahrady či oslovují menší pěstitele v okolí. Zájem roste zejména o známé i méně obvyklé luční květiny. Zkušené floristky si však umí poradit i mimo sezónu, kdy využívají stálezelené větve nebo sušené květy.

Zdroj: Ekolist

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…