Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Cesta k optimální váze i zdravému tělu. S vyváženým jídelníčkem pomohou odborníci z NutriMUNI

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Jídlo je důležitým krokem na cestě ke zdravému, a tím pádem i spokojenému životu. Nutriční terapeuti z Masarykovy univerzity (MU) proto nově otevřeli poradnu pro veřejnost v Brně. Zhubnout nebo pozitivně ovlivnit svůj zdravotní stav tak bude zase o něco snazší. Postačí navštívit odborníky, kteří poradí, co a jak.

První fakultní ambulance nutriční terapie NutriMUNI umístěná v areálu univerzitního kampusu Lékařské fakulty MU funguje už od začátku září. Jedním z důvodů jejího vzniku je ambice šířit povědomí o zdravotnické profesi nutričního terapeuta, který je často důležitým partnerem při léčbě nemocí.

„Nabízíme odborné služby vysokoškolsky vzdělaných zdravotnických pracovníků. V tom je zásadní rozdíl oproti mnohým výživovým poradcům, kteří veřejnosti radí se zdravím, a přitom nemusí mít ani víkendový kurz. Naše poradenství je založeno především na aktuálních vědeckých výzkumech a doporučených medicínských postupech. Nechceme pacientům předepisovat žádné jídelníčky, ale naopak je chceme naučit s potravinami pracovat,“ uvedl vedoucí ambulance Martin Krobot z Ústavu veřejného zdraví Lékařské fakulty MU.

Ilustrační foto: Pixabay

Čtyřčlenný tým ambulance sestává z akademických pracovníků Ústavu veřejného zdraví LF MU. Prostor je otevřen všem, kteří hledají pomoc s úpravou svého jídelníčku nebo životního stylu. Zároveň se zařízení zaměřuje na klienty s různými zdravotními obtížemi a diagnózami, jako jsou onkologická onemocnění, nemoci trávicího traktu, potravinové alergie a další. Poradenství je možné využít i v případě dětí a seniorů.

Zdroj: NutriMUNI, MUNI

Související články

Zaručeně zlepší den

Jaká kariéra je ta pravá ořechová? Poradce může nasměrovat mladé lidi k povolání snů

Ať jsou naše děti zdravé. Známe jednoduché kroky ke snížení znečištění ovzduší ve školách

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…