Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podle průzkumu přispívají Češi na charitu pravidelně

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Češi stále častěji a pravidelněji přispívají na charitu a podporují dobré věci i myšlenky. Vyplývá to z průzkumu agentury InsightLab, jenž se soustředil na přispívání českých obyvatel i firem na charitativní účely.

Každý Čech v roce 2014 daroval na charitu průměrně 162 korun, přičemž o největší částku se jednalo v Praze, kde se suma vyšplhala dokonce na 311 korun. Štědré byly dle průzkumu i české firmy, jež celkem darovaly více než 3,5 milionu korun. To je pětkrát více než v roce 2000.

„Když se podíváme na to, co říkají čísla a výše darů, stojí si čeští dárci i ve srovnání s evropským kontextem dobře. Dlouhodobě jsme však byli spíš jednorázovými podporovateli, zatímco v posledním roce pozorujeme, že se tento trend postupně začíná měnit. Češi začínají podporovat charitativní aktivity spíše dlouhodobě, anebo se o tuto podporu aktivně zajímají,“ vysvětlila pro Ihned.cz Klára Šplíchalová z platformy Fórum dárců, která se dárcovstvím v České republice zabývá.

V Česku se do obliby dostává také dlouhodobá a pravidelná podpora skrz neziskové organizace či nové možnosti, jako je crowdsourcing nebo peer to peer, kdy veřejnost posílá peníze jednotlivým projektům. Zvyšuje se také zájem Čechů přispívat na vybrané projekty on-line. Podle údajů Fóra dárců v minulém roce čeští obyvatelé nejvíce darovali peníze na péči o děti a mládež, na sociální a zdravotní oblast a velmi podporovali zdravotně handicapované občany.

Zdroj: Ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…