Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Australský kadeřník tráví jediný volný den v týdnu střiháním bezdomovců zadarmo

Mladý kadeřník je inspirací pro jiné, volný čas věnuje pomoci lidem bez domova. Autor: Scott Bradshaw

Šestadvacetiletý kadeřník Nasir Sobhani z australského Melbourne střihá šest dní v týdnu zákazníky ve svém salonu. Poslední den, který by mohl strávit odpočinkem či koníčky, věnuje bezdomovcům na ulicích a stříhá je zadarmo.

Již dva roky se Nasir Sobhani potuluje jeden den v týdnu po ulicích Melbourne a mění životy druhých lidí. Novým sestřihem se snaží lidi podnítit k tomu, aby zkusili žít od znovu a jinak. „Nový účes může pro člověka znamenat mnoho. A to je důvod, proč dělám akci Clean Cut, Clean Start. Myslím, že nový sestřih může pro člověka znamenat nový začátek další životní epizody,“ řekl Sobhanipro Herald Sun.

Za iniciativou stojí příběh, který se odehrál před třemi roky. Jednoho dne Sobhani mluvil s mužem, který umýval okno u jeho kadeřnictví. Muž byl v minulosti závislý na heroinu a kadeřníkovi se svěřil, že je již několik měsíců čistý. Poté se rozhodl oslavit svůj přerod novým sestřihem, což dalo kadeřníkovi impuls k tomu, že nový sestřih může znamenat nový začátek.

„Uvědomil jsem si, že pokud můžu povzbudit lidi ke změně a zároveň dělám práci, kterou miluji, měl bych v tom asi pokračovat,“ vysvětlil Sobhani. „Díky novému sestřihu můžete znovu získat důvěru v sebe sama a posílit tak svoje sebevědomí. Teď si představte, jak to může pomoci lidem, kteří jsou na tom opravdu špatně,“ dodal Sobhani. Mladý kadeřník si na své dobrovolnické práci váží hlavně toho, že může s lidmi sdílet své nápady, poslouchat jejich příběhy a dát jim najevo, že si jich váží.

Zdroj: Herald Sun

Související články

Zaručeně zlepší den

FOTO: Podívejte se na nejkrásnější fotky české přírody. Soutěž vyhrál snímek kosa

Stud i oblečení stranou! Nazí senioři boří tabu o sexu ve vyšším věku

Naplňuje mě, když svůj čas můžu smysluplně využít, říká vozíčkářka Petra Černá, která pomáhá opuštěným kočičkám

V Moravském krasu čekalo jeskyňáře překvapení. K jedinečnému objevu se prokopávali dva roky

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…