Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Australský kadeřník tráví jediný volný den v týdnu střiháním bezdomovců zadarmo

Mladý kadeřník je inspirací pro jiné, volný čas věnuje pomoci lidem bez domova. Autor: Scott Bradshaw

Šestadvacetiletý kadeřník Nasir Sobhani z australského Melbourne střihá šest dní v týdnu zákazníky ve svém salonu. Poslední den, který by mohl strávit odpočinkem či koníčky, věnuje bezdomovcům na ulicích a stříhá je zadarmo.

Již dva roky se Nasir Sobhani potuluje jeden den v týdnu po ulicích Melbourne a mění životy druhých lidí. Novým sestřihem se snaží lidi podnítit k tomu, aby zkusili žít od znovu a jinak. „Nový účes může pro člověka znamenat mnoho. A to je důvod, proč dělám akci Clean Cut, Clean Start. Myslím, že nový sestřih může pro člověka znamenat nový začátek další životní epizody,“ řekl Sobhanipro Herald Sun.

Za iniciativou stojí příběh, který se odehrál před třemi roky. Jednoho dne Sobhani mluvil s mužem, který umýval okno u jeho kadeřnictví. Muž byl v minulosti závislý na heroinu a kadeřníkovi se svěřil, že je již několik měsíců čistý. Poté se rozhodl oslavit svůj přerod novým sestřihem, což dalo kadeřníkovi impuls k tomu, že nový sestřih může znamenat nový začátek.

„Uvědomil jsem si, že pokud můžu povzbudit lidi ke změně a zároveň dělám práci, kterou miluji, měl bych v tom asi pokračovat,“ vysvětlil Sobhani. „Díky novému sestřihu můžete znovu získat důvěru v sebe sama a posílit tak svoje sebevědomí. Teď si představte, jak to může pomoci lidem, kteří jsou na tom opravdu špatně,“ dodal Sobhani. Mladý kadeřník si na své dobrovolnické práci váží hlavně toho, že může s lidmi sdílet své nápady, poslouchat jejich příběhy a dát jim najevo, že si jich váží.

Zdroj: Herald Sun

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.