Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podle prestižního magazínu je Česko ideální lokalita pro natáčení filmů

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Mission: Impossible, Hannibal, Van Helsing, Agent bez minulosti nebo Wanted. Všechny tyto snímky se natáčely v Česku. U některých je to patrné, o jiných jste to možná netušili. Jisté je, že zahraniční filmaři u nás točí rádi. Potvrdil to i populární odborný magazín Variety.

Česku je věnován prostor ve speciální příloze nazvané Billion Dollar Location: Czech Republic. Speciál je třetí v řadě tohoto typu, ale poprvé je v něm lokalita mimo USA. Na bezmála dvaceti stránkách magazín přibližuje český filmový průmysl i Česko jakožto oblíbenou lokalitu pro natáčení.

Země nabízí filmařům velmi dobré podmínky, které se navíc díky přijetí novely audiovizuálního zákona v budoucnu ještě zlepší. Je u nás například dostatek kvalitních filmových techniků, finančně dostupné štáby, své místo na slunci má i česká animace.

 Zdroj: lidovky.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…