Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Plážoví volejbalisté se nechají dražit pro dobrou věc

Vyber si, vydraž si, zahraj si! Zdroj: beneficniturnaj.cz

Na konci listopadu se uskuteční již čtvrtý ročník benefičního turnaje v plážovém volejbalu s názvem Vyber si, vydraž si, zahraj si! V rámci akce si budou moci amatérští hráči vydražit české volejbalové špičky a zahrát si s nimi na jednom hřišti. Cílem akce je vydražit co nejvíce peněz, které pomohou potřebným díky dvěma neziskovým organizacím – Centru Anabell a Acorus.

Turnaj, kterého se zúčastní například mistr republiky v plážovém volejbale David Lenc nebo několikanásobná česká šampionka Hana Skalníková, se odehraje 22. listopadu v Beachklubu Pankrác. Akce si klade za cíl propojit profesionální sport s tím amatérským a prostřednictvím známých tváří podpořit ty, kteří to potřebují. „Zájemci si mohou v sobotu večer vydražit za libovolnou částku svého oblíbeného hráče a druhý den si s ním zahrát v turnaji. Zároveň se mohou do turnaje přihlásit další dvojice a okusit, jaké je to stát na opačné straně sítě proti úspěšným hráčům a hráčkám,“ uvedli organizátoři.

Za poslední tři ročníky vybrali organizátoři přes půl milionu korun, který rozdělili mezi charitativní organizace. Letos si výtěžek rozdělí dvě neziskové organizace – Centrum Anabell, které již třináct let úspěšně pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy, a Acorus, jenž poskytuje pomoc osobám ohroženým domácím násilím a provozuje azylový dům. Zájemce o přispění čeká kromě pocitu, že pomohou dobré věci, i motivace ve formě dvou voucherů na let balonem pro vítěze turnaje.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…