Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ručně šité tašky pomáhají v Liberci najít práci nezaměstnaným

3 minuty radosti
Zdroj fotografií: Centrum Kašpar

Různá sdružení využívají nejrůznější způsoby k dosažení svého cíle. V libereckém Centru Kašpar se rozhodli jít na to přes tašky.

„Naše kampaň pomáhá lidem najít to správné místo na trhu práce. Protože na trh se chodí nakupovat s taškou, líbí se nám právě toto symbolické propojení, a proto tašky,“ objasňuje Petra Hottmarová z Centra Kašpar, které za projektem stojí. Kampaň Ušij tašku, zaměstnej člověka vyzývá lidi z celého Česka, aby ušili tašku a tu do centra poslali. Kdo není v šití zdatný, může koupit látkovou tašku a tu poté dozdobit dle vlastní fantazie.

Další možností zapojení je listopadová online aukce, do níž poputují tašky věnované předními českými návrháři. Pokud byste raději dali přednost „tašce z lidu“, možnost k jejich zakoupení nabídne benefice konaná 19. listopadu v Liberecké galerii v lázních.

Společný výtěžek bude věnován na pomoc lidem, kteří mají potíže s nalezením práce. Přestože pracovat chtějí, zaměstnání hledají velmi těžko. Na vině mohou být bariéry, přesudky zaměstnavatelů, nízké sebevědomí či potíže s kombinováním osobního a pracovního života.

img_2131„Získané peníze použijeme na programy vedoucí k zaměstnání. Jedná se o blok aktivit, mezi které patří poradenství, zprostředkování práce, sebeprezentace, posílení silných stránek a prohloubení dovedností směřující k zisku a udržení práce,“ vyjmenovává Hottmarová. Nezaměstnaným pomůžou například se sepsáním životopisu a motivačního dopisu nebo s přípravou na pracovní pohovor. Centrum využívají především rodiče malých dětí a lidé ve věku 50+.

Projekt Ušij tašku, zaměstnej člověka se letos koná potřetí. V loňském roce se nashromáždilo 259 originálních tašek od dárců z celé republiky a dokonce i ze Slovenska. Celkový výtěžek se vyšplhal na 29.722 Kč. Získané peníze použilo centrum na pomoc 40 lidem, aktuálně má 15 z nich nové zaměstnání.

Letos je možno vyrobené tašky posílat do 15. listopadu, a to na adresu: Centrum Kašpar, z. s., Kašparova 73, Liberec 25 – Vesec, 463 12.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.