Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ručně šité tašky pomáhají v Liberci najít práci nezaměstnaným

3 minuty radosti
Zdroj fotografií: Centrum Kašpar

Různá sdružení využívají nejrůznější způsoby k dosažení svého cíle. V libereckém Centru Kašpar se rozhodli jít na to přes tašky.

„Naše kampaň pomáhá lidem najít to správné místo na trhu práce. Protože na trh se chodí nakupovat s taškou, líbí se nám právě toto symbolické propojení, a proto tašky,“ objasňuje Petra Hottmarová z Centra Kašpar, které za projektem stojí. Kampaň Ušij tašku, zaměstnej člověka vyzývá lidi z celého Česka, aby ušili tašku a tu do centra poslali. Kdo není v šití zdatný, může koupit látkovou tašku a tu poté dozdobit dle vlastní fantazie.

Další možností zapojení je listopadová online aukce, do níž poputují tašky věnované předními českými návrháři. Pokud byste raději dali přednost „tašce z lidu“, možnost k jejich zakoupení nabídne benefice konaná 19. listopadu v Liberecké galerii v lázních.

Společný výtěžek bude věnován na pomoc lidem, kteří mají potíže s nalezením práce. Přestože pracovat chtějí, zaměstnání hledají velmi těžko. Na vině mohou být bariéry, přesudky zaměstnavatelů, nízké sebevědomí či potíže s kombinováním osobního a pracovního života.

img_2131„Získané peníze použijeme na programy vedoucí k zaměstnání. Jedná se o blok aktivit, mezi které patří poradenství, zprostředkování práce, sebeprezentace, posílení silných stránek a prohloubení dovedností směřující k zisku a udržení práce,“ vyjmenovává Hottmarová. Nezaměstnaným pomůžou například se sepsáním životopisu a motivačního dopisu nebo s přípravou na pracovní pohovor. Centrum využívají především rodiče malých dětí a lidé ve věku 50+.

Projekt Ušij tašku, zaměstnej člověka se letos koná potřetí. V loňském roce se nashromáždilo 259 originálních tašek od dárců z celé republiky a dokonce i ze Slovenska. Celkový výtěžek se vyšplhal na 29.722 Kč. Získané peníze použilo centrum na pomoc 40 lidem, aktuálně má 15 z nich nové zaměstnání.

Letos je možno vyrobené tašky posílat do 15. listopadu, a to na adresu: Centrum Kašpar, z. s., Kašparova 73, Liberec 25 – Vesec, 463 12.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.