Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadace ocenila mladé Dobro-druhy pomáhající ostatním

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pavla Jenková

Jsou mladí a mají chuť pomáhat. Tato charakteristika spojuje třináct skupin kamarádů vybraných letos v rámci programu Dobro-druzi Nadace Via. Cílem programu je rozvíjet dárcovství a štědrost v Česku.

Eva a Nikola jsou studentky Ostravské univerzity s kladným vztahem k dětem. Svou benefiční aktivitou se rozhodly podpořit Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Modrá kočka v Opavě. Nafotily nástěnný kalendář, pro nějž zapózovali právě návštěvníci zřízení, jimž tak děvčata zprostředkovala nový zážitek i pohled na sebe sama. Výtěžek z prodeje kalendáře podpoří volnočasové aktivity v klubu.

To ve Vlašimi se do akce pustil místní oddíl mladých ochránců přírody. Na následující půlrok chystají hned čtvero benefičních akcí – mimo jiné běh s psími miláčky nebo návštěvu expozice trvale hendikepovaných zvířat. Vybrané prostředky podpoří činnost zdejší záchranné stanice.

V Byšicích u Mělníka se zase žáci rozhodli pomoct spolužákovi Láďovi, jenž během prázdnin onemocněl leukémií. Připravili proto vánoční jarmark, bazárek i maraton po naučných stezkách. Prostřednictvím aktivit chtějí vybrat finance, za které se pro Láďu pořídí léčebné pomůcky i hry zpříjemňující pobyt v nemocnici.

Ve svém programu Dobro-druzi pomáhá nadace skupinám mladých lidí v jejich filantropických začátcích. Účastníkům přispívá nejen cennými radami, ale také finančně – částku vybranou na benefičních akcích zdvojnásobí, a to až do výše 15 tisíc korun. Za poslední tři roky se do programu zapojilo přes 900 aktivních dětí a mladých lidí ve věku 6-26 let.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tyto „molekulární vrtačky“ zabíjejí rakovinné buňky a bakterie odolné vůči antibiotikům

98 milionů let stará fosilie dinosaura byla objevena v Egyptě

Dinosauři měli taky pupík. Dokazují to nalezené fosílie

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…