Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadace ocenila mladé Dobro-druhy pomáhající ostatním

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pavla Jenková

Jsou mladí a mají chuť pomáhat. Tato charakteristika spojuje třináct skupin kamarádů vybraných letos v rámci programu Dobro-druzi Nadace Via. Cílem programu je rozvíjet dárcovství a štědrost v Česku.

Eva a Nikola jsou studentky Ostravské univerzity s kladným vztahem k dětem. Svou benefiční aktivitou se rozhodly podpořit Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Modrá kočka v Opavě. Nafotily nástěnný kalendář, pro nějž zapózovali právě návštěvníci zřízení, jimž tak děvčata zprostředkovala nový zážitek i pohled na sebe sama. Výtěžek z prodeje kalendáře podpoří volnočasové aktivity v klubu.

To ve Vlašimi se do akce pustil místní oddíl mladých ochránců přírody. Na následující půlrok chystají hned čtvero benefičních akcí – mimo jiné běh s psími miláčky nebo návštěvu expozice trvale hendikepovaných zvířat. Vybrané prostředky podpoří činnost zdejší záchranné stanice.

V Byšicích u Mělníka se zase žáci rozhodli pomoct spolužákovi Láďovi, jenž během prázdnin onemocněl leukémií. Připravili proto vánoční jarmark, bazárek i maraton po naučných stezkách. Prostřednictvím aktivit chtějí vybrat finance, za které se pro Láďu pořídí léčebné pomůcky i hry zpříjemňující pobyt v nemocnici.

Ve svém programu Dobro-druzi pomáhá nadace skupinám mladých lidí v jejich filantropických začátcích. Účastníkům přispívá nejen cennými radami, ale také finančně – částku vybranou na benefičních akcích zdvojnásobí, a to až do výše 15 tisíc korun. Za poslední tři roky se do programu zapojilo přes 900 aktivních dětí a mladých lidí ve věku 6-26 let.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.