Nadace ocenila mladé Dobro-druhy pomáhající ostatním

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pavla Jenková
InspiraceSpolečnostZ domova 2 minuty radosti

Jsou mladí a mají chuť pomáhat. Tato charakteristika spojuje třináct skupin kamarádů vybraných letos v rámci programu Dobro-druzi Nadace Via. Cílem programu je rozvíjet dárcovství a štědrost v Česku.

Eva a Nikola jsou studentky Ostravské univerzity s kladným vztahem k dětem. Svou benefiční aktivitou se rozhodly podpořit Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Modrá kočka v Opavě. Nafotily nástěnný kalendář, pro nějž zapózovali právě návštěvníci zřízení, jimž tak děvčata zprostředkovala nový zážitek i pohled na sebe sama. Výtěžek z prodeje kalendáře podpoří volnočasové aktivity v klubu.

To ve Vlašimi se do akce pustil místní oddíl mladých ochránců přírody. Na následující půlrok chystají hned čtvero benefičních akcí – mimo jiné běh s psími miláčky nebo návštěvu expozice trvale hendikepovaných zvířat. Vybrané prostředky podpoří činnost zdejší záchranné stanice.

V Byšicích u Mělníka se zase žáci rozhodli pomoct spolužákovi Láďovi, jenž během prázdnin onemocněl leukémií. Připravili proto vánoční jarmark, bazárek i maraton po naučných stezkách. Prostřednictvím aktivit chtějí vybrat finance, za které se pro Láďu pořídí léčebné pomůcky i hry zpříjemňující pobyt v nemocnici.

Ve svém programu Dobro-druzi pomáhá nadace skupinám mladých lidí v jejich filantropických začátcích. Účastníkům přispívá nejen cennými radami, ale také finančně – částku vybranou na benefičních akcích zdvojnásobí, a to až do výše 15 tisíc korun. Za poslední tři roky se do programu zapojilo přes 900 aktivních dětí a mladých lidí ve věku 6-26 let.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec