Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rozjeďte se za dobrými skutky. Do Afriky míří pomoc na ekologický pohon

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Unsplash

Květnová benefiční akce ADRA eDrive přiveze humanitární pomoc do Afriky, a navíc podpoří ekologické způsoby dopravy. K symbolické jízdě na podporu rozvojových zemí se mohou dobrovolníci registrovat od 1. května na webových stránkách humanitární organizace ADRA.

Cílem akce je urazit na kolech, elektrokolech a v elektromobilech celkem 33 670 kilometrů, tedy vzdálenost odpovídající cestě na mys Dobré naděje a zpět. Účastníci si po registraci zvolí délku trasy od 40 do 100 kilometrů, kterou v době od 20. do 30. května se svým dopravním prostředkem ujedou. „Zájem o akci je i ze strany firem dost veliký vzhledem k netradičnímu tématu elektromobility a benefice,“ uvedla Renáta Chlebková z oddělení spolupráce s firmami.

Vybrané finanční prostředky poputují na humanitární pomoc v africkém Nigeru a Zambii, kde ADRA dlouhodobě působí. Z výtěžku chce organizace vybudovat školní třídy pro děti nebo hlubinný vrt na pitnou vodu. Prostřednictvím školení a distribuce ochranných pomůcek navíc podpoří prevenci proti šíření covidu-19. Domácnostem pak poskytne semena na zakládání zahrádek a hospodářská zvířata, jako jsou kozy nebo slepice.

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Venuše se v létě setká s meteorickým rojem z rozpadlého asteroidu

Sprejový prášek vyvinutý v Jižní Koreji zastaví silné krvácení během jediné sekundy

Český hotel patří mezi nejkrásnější na světě

Sbohem lékům proti bolesti? Jak by „houba“ z kmenových buněk mohla vypnout chronickou bolest přímo u zdroje

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Která maminka je ta nejlepší? Odpověď na tuto otázku hledají spisovatel Sébastien Perez a…